به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، علاء امیریان نژاد با بیان اینکه ۱۵ روستا با جمعیت حدود هزار خانوار تحت پوشش این مجتمع هستند، افزود: آبفا به منظور ساماندهی وضعیت فعلی توزیع آب، اقدام به اجرای شبکه  در این روستاها کرده است که در حال حاضر عملیات اجرایی شبکه توزیع ۴ روستا در حال انجام است.

وی افزود: پراکندگی روستاها علاوه بر اینکه هزینه های بیشتری خواهد داشت باعث شده تا روند اجرای طرح، زمان بیشتری بطلبد.

امیریان نژاد ادامه داد، روستاهای تحت پوشش مجتمع گابریک حدود یکهزار خانوار هستند که از این تعداد فقط ۳۰۰ خانوار انشعاب دارند که با ساماندهی  وضعیت فعلی، آبرسانی به روستاها مطلوب تر می شود.

وی در ادامه از راه اندازی آبشیرین کن مجتمع گابریک تا هفته آینده خبر داد و گفت: با راه اندازی این آبشیرین کن وضعیت آبرسانی به مجتمع گابریک به حالت عادی بر می‌گردد.

امیریان نژاد با بیان اینکه آب این مجتمع توسط سرمایه گذار آبشیرین کن تامین می شد، افزود: چاه و تاسیسات آبشیرینکن مجتمع گابریک سال گذشته در اثر سیل تخریب شد.

وی افزود: پس از وقوع سیل، چاه مذکور مجددا توسط سرمایه گذار لایروبی اما شرایط بهره برداری بدلیل آسیب هایی که به آن وارد شد، وجود نداشت و می بایست چاه جدید حفر شود.

این مسئول ادامه داد، با توافقی که صورت گرفته مقرر شد تا زمان حفر چاه جدید تاسیسات آبشیرین کن در محل چاه تامین کننده آب فعلی روستاها نصب شود.

وی افزود: این آبشیرین کن ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز ظرفیت دارد که تا زمان تکمیل شبکه های توزیع با ظرفیت ۳۰۰ متر مکعب فعالیت خواهد کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: