به گزارش خبرنگار برنا از همدان، سرهنگ علی مختاری پیش از ظهر پنج‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز جهانی قدس و سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: عملیات بیت‌المقدس یکی از بزرگ‌ترین و فوق‌العاده‌ترین عملیات‌های نظامی ما در دوران دفاع مقدس است که منجر به آزادسازی خرمشهر شد و دستاوردهای بزرگی برای کشور به ارمغان داشت.

وی گفت: رسانه‌ها همواره در انتقال ارزش‌های دوران دفاع مقدس نقش برجسته‌ای دارند که در این روزها نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا بار دیگر مسئولیت سنگینی عهده‌دار هستند و امیدواریم از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اهمیت این روز را به نسل جوان معرفی کنند.

مختاری ادامه داد: توکل به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار، رهبری مدبرانه حضرت امام خمینی (ره)، تصمیم‌گیری منطقی فرماندهان سپاه و ارتش در کنار یکدیگر، ایمان و اخلاص فوق‌العاده رزمندگان و انسجام و وحدت ملی ازجمله عوامل پیروزی عملیات بیت‌المقدس بوده‌اند.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند اضافه کرد: با تشکیل ستاد گرامیداشت سوم خرداد، بیش از ۱۰ عنوان برنامه کلی فرهنگی و مسابقات مجازی و آذین‌بندی ادارات و شهر در سطح شهرستان بر اساس پروتکل‌های بهداشتی اجرا خواهیم کرد.

راهپیمایی روز قدس در شهرستان نهاوند برگزار نمی شود

مختاری گفت:  به خاطر شیوع کرونا راهپیمایی روز قدس برگزار نمی‌شود ولی از ادارات شهرستان خواسته‌ایم با تولید محتوا ، عکس ، کلیپ و غیره در فضای مجازی شهرستان اهمیت این روز و سوم خردادماه را برای مردم و نسل جوان تبیین کنند ، وی برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی در روزهای ارزشمند و تاریخی چون سوم خرداد یادآور ایثارگری و استقامت مردم غیور و انقلابی کشور در دوران دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: برخی از برنامه‌های به‌صورت مجازی از طریق تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای برگزار خواهد شد تا فاصله‌گذاری اجتماعی که مدنظر دستگاه‌های بهداشتی است دچار خلل نشود.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند در ادامه با اشاره به شناسایی 7 هزار و 500 خانوار آسیب‌دیده از بحث کرونا در شهرستان نهاوند، گفت: از این تعداد با توجه به پالایش اسامی افرادی که تحت پوشش خدمات کمیته امداد و بهزیستی بودند به 6 هزار و 500 خانوار کاهش یافت.

وی بابیان اینکه در این راستا باهدف حفظشان و منزلت او اجرای عدالت در توزیع سه جلسه کمک مؤمنانه در شهرستان برگزار شد، گفت: در حال حاضر دو مرحله رزمایش کمک مؤمنانه انجام‌شده که در مرحله نخست یک هزار بسته هرکدام به ارزش 300 هزار تومان و در مرحله دوم که نیمه ماه رمضان هم‌زمان با میلاد امانم حسن(ع) برگزار شد 2 هزار بسته به ارزش 170 تا 200 هزار تومان بین خانوارهای نیازمند شناسایی‌شده اهدا شد.

توزیع 3 هزار بسته معیشتی بین خانواده های نیازمند نهاوند در رزمایش کمک مومنانه

سرهنگ مختاری با اشاره به اینکه تاکنون 3 هزار بسته معیشتی با بهره‌گیری از نیت خیر مردم، گروه‌های جهادی و مردمی در قالب طرح کمک مؤمنانه در همه مناطق شهرستان نهاوند توزیع‌شده است، گفت: مرحله سوم این رزمایش با محوریت پایگاه بسیج مسجد محمدیه در روز عید سعید فطر اجرا می‌شود.

وی گفت: در این رزمایش سعی بر آن است با بهره‌گیری از کمک‌های مردمی و همچنین حمایت سپاه انصارالحسین استان همدان 3 هزار و 500 خانوار باقی‌مانده را تحت پوشش خدمات ببریم و برای فاز نخست اجرا به 6 هزار 500 خانوار شناسایی‌شده آسیب‌دیده کمک‌های مردمی را برسانیم.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند با اشاره به کمک 1 میلیارد و 800 میلیون تومانی مردم نهاوند به هم‌وطنان سیل‌زده شمال و جنوب کشور طی سال گذشته، گفت: مردم نهاوند مردم مؤمن، انقلابی و نو دوست هستند و همواره در سخت‌ترین شرایط اقتصادی همراه و یاریگر مؤمنان نیازمند بوده‌اند.

وی افزود: در کنار بسته‌های توزیع‌شده توسط سپاه ناحیه نهاوند در طرح رزمایش کمک مؤمنانه بیش از 1 هزار و 200 بسته معیشتی نیز توسط آستان قدس و 4 پایگاه بسیج ما به‌صورت مستقل با بهره‌گیری از توان خیری خود توزیع کرده‌اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: