به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، احمدرضا احسانی در نشست مدیران آموزشگاه های آزاد هنری موسیقی استان اظهار کرد: مجموعه فرهنگ و هنر که بار اصلی توسعه کشور را بر عهده دارد؛ دارای زیرمجموعه های زیادی است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش رسمی هنر از طریق آموزشگاه های آزاد انجام می شود؛ خاطرنشان کرد: برنامه ریزی اصولی در زمینه آموزش مهم ترین نکته ای است که در این حوزه باید مورد توجه قرار بگیرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان حمایت، نظارت و ارزیابی را از وظایف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان کرد و افزود: هدف از آموزش های فرهنگی و هنری جریان سازی و فرهنگ سازی است و افراد متخصص و مدرسان دارای صلاحیت باید امر آموزش را بر عهده داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه تنها هدف فعالیت های فرهنگی و هنری پر کردن اوقات فراغت نیست، تصریح کرد: اگر فعالیت های آموزشگاه های آزاد هنری به درستی انجام شود، در بلندمدت به کاهش ناهنجاری های اجتماعی و توسعه جامعه منجر خواهد شد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم  در این جلسه گفت: در استان ۷۶ آموزشگاه  فعال داریم که از این تعداد ۲۸ آموزشگاه در زمینه موسیقی فعالیت می کنند.

سیدمحمدرضا جوادی با بیان اینکه بیشترین آمار هنرجویان آموزشگاه های آزاد هنری استان مربوط به رشته موسیقی است، افزود: آموزش در همه حوزه ها نیاز به برنامه ریزی دارد و این امر نیازمند بازخوانی مجدد چارچوب، قوانین و مقررات و همینطور هم اندیشی و همفکری است.

وی با بیان اینکه با بازگشایی آموزشگاه‌ها و آغاز فعالیت های فرهنگی و هنری، پروتکل های بهداشتی هم باید مد نظر قرار گیرد، تاکید کرد: در این مراکز آموزشی ارتباط مستقیم با هنرجویان داریم و لازم است به نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توجه ویژه داشته باشیم.

رئیس اداره امور هنری و سینمایی اداره کل هم در این جلسه با بیان اینکه میزان شهریه امسال آموزشگاه ها، هفته آینده در شورای نظارت استان بررسی و اعلام خواهد شد، گفت: تلاش می‌کنیم میزان شهریه با توجه به پیشنهادات و با هم اندیشی مدیران آموزشگاه ها تعیین شود.

معصومه حدادی با بیان اینکه آمار هنرجویان و مربیان آموزشگاه ها باید به صورت دقیق ثبت شده و در اختیار اداره کل قرار بگیرد، افزود: مربیانی صلاحیت تدریس دارند که در آزمون شرکت کرده و در زمینه عمومی و اختصاصی نمره قبولی کسب کرده باشند.

وی خاطرنشان کرد: اگر آموزشگاه ها آمار دقیق از مربیانی که فاقد کارت صلاحیت تدریس هستند ارائه دهند، بر اساس میزان آمار؛ آزمون برگزار شده و واجدین شرایط می توانند به صورت قانونی به تدریس بپردازند.

رییس انجمن موسیقی استان همدان هم در این جلسه اظهار کرد: شورای آموزشگاه های استان تشکیل شده و مسائل مربوط به آموزشگاه های موسیقی را به صورت متمرکز پیگیری می‌کند.

علی آقامحمدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درخصوص اختیارات انجمن موسیقی گفت: بخشی از اختیارات انجمن موسیقی از تهران مشخص و ابلاغ شده و بخشی دیگر با تعامل با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تعریف می شود.

وی با بیان اینکه در دوره مدیریت جدید اداره کل، تعامل و هم افزایی قابل توجهی با انجمن موسیقی وجود دارد، ابراز امیدواری کرد  برنامه‌های هنری با قوت بیشتری برگزار شده و تأثیرگذاری لازم را در جامعه داشته باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: