به گزارش خبرنگار برنا از همدان، روز پنجشنبه جلسه هیئت مدیره انجمن و هیئت عامل مرکز نیکوکاری رسانه با حضور اکثریت اعضا برگزار و حسب دستورالعمل جلسه و نظر به پیگیری کارشناسان در خصوص مسائل حقوقی اهالی رسانه موارد مورد نظر مطرح و تبیین شد.

در این جلسه رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران رسانه‌های استان همدان با اشاره به افزایش میزان شکایت از رسانه‌های استان نسبت به سال گذشته  در حوزه‌های مختلف و نیز لزوم آگاهی‌بخشی به همکاران در این زمینه پیشنهاد ایجاد کمیته حقوقی را مطرح کرد.

مسعود پورصالحی با اشاره به دیدار اخیر خود با رئیس سازمان حقوقدانان بدون مرز ، از توافق با این سازمان در جهت حمایت از اهالی رسانه خبر داد.

در ادامه جلسه برابر مصوبه مورخه ۲۹\۳\۹۹ انجمن صنفی و با صدور حکمی از سوی دبیر انجمن؛ علیرضا شاکری عضو هیئت تحریریه نشریه مادستان و وکیل پایه یک دادگستری به عنوان مسئول کمیته حقوقی انجمن منصوب شد.

بر این اساس و با توجه به تاکید اعضای هیئت مدیره از ابتدای تیرماه سال جاری هر یک از مدیران رسانه در استان همدان و همچنین خبرنگاران فعال در این رسانه‌ها که عضو انجمن صنفی باشند در صورت نیاز به مشاوره، تنظیم لایحه و یا قبول وکالت در خصوص شکایات مرتبط با حوزه رسانه، می‌توانند از خدمات مشاوره‌ای و پیگیری قضایی دعوای حقوقی بهره‌مند شوند.

در همین راستا این انجمن آمادگی کامل دارد در جهت دفاع از حقوق همکاران رسانه‌ای عضو، تمامی هزینه‌های مرتبط با وکلای مربوطه را به صورت کامل تقبل کند که یادآور می‌شود اعتبار این مصوبه تا پایان سال جاری بوده و در صورت نیاز مجددا قابل تمدید است.

همچنین در این جلسه و با پیشنهاد اعضا و تصویب هیئت مدیره؛ حمیدرضاجلیلی از خبرنگاران فعال و باسابقه در استان همدان و دارای مدرک کارشناسی حقوق نیز به عنوان مدیر ارتباطات و روابط عمومی این انجمن صنفی معرفی شد.

در ادامه این جلسه گزارش جامعی توسط محمدرضا بیاناتی عضو هیئت مدیره و رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری رسانه ارائه شد که مشروح آن به‌زودی منتشر و در اختیار رسانه‌های استان قرار خواهد گرفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: