به گزارش خبرنگار برنا از همدان، محسن جهانشیر در برنامه هفتگی نشست با رسانه‌ها ضمن تبریک آغاز دهه بابرکت کرامت و تبریک ولادت حضرت معصومه(س)، اظهار کرد: سومین جشنواره استعدادهای برتر کشور امسال در 65 رشته و 31 هیئت ورزشی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه به‌منظور برگزاری مسابقات و همچنین میزبانی برخی رشته‌های ورزشی در استان تاکنون جلسات کارشناسی با حضور هیئت‌های ورزشی، مربیان و ورزشکاران برگزارشده است، گفت: امیدواریم با اقدامات صورت گرفته‌شده بتوانیم در سومین جشنواره استعدادهای برتر کشور که در صورت مساعد بودن شرایط در بحث کرونا در بهمن‌ماه برگزار می‌شود نتیجه خوبی کسب و زمینه حضور ورزشکاران را در مسابقات فراملی آتی فراهم کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، در ادامه با اشاره به پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی در همدان اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به تأکیدات مقام عالی وزارت هدف‌گذاری ما در سال جاری تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان همدان است.

وی افزود: طبق بررسی‌های انجام‌شده ۷ پروژه ورزشی تا پایان سال ۹۹ در استان همدان به بهره‌برداری می‌رسد.

جهانشیر با اشاره به اعتبارات این پروژه‌ها گفت: ۳۲ میلیارد تومان درمجموع اعتبار تکمیلی این پروژه‌ها خواهد بود که ۶ و نیم میلیارد تومان در حوزه جوانان با احداث ۳ سالن تخصصی هزینه خواهد شد.

وی عنوان کرد: همچنین چندین پروژه تخصصی نیز در حوزه بانوان تا پایان سال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به وضعیت فعلی زورخانه بین‌المللی همدان، گفت: این زورخانه ازنظر فضای کار در کشور بی‌نظیر خواهد بود و به‌طورقطع می‌توانیم بگوییم چنین زورخانه‌ای با ابعاد موجود در کشور در حال حاضر نداریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، عنوان کرد: تا به امروز یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون برای این پروژه هزینه شده و اسکلت آن اجرایی شده است.

جهانشیر با اشاره به زمان تکمیل این پروژه، گفت: در حال حاضر دو محل تأمین اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته‌ایم که یک میلیارد اعتبار استانی و دو میلیارد اعتبار ملی نیاز دارد و در صورت محقق شدن این اعتبارات پیش‌بینی تکمیل پروژه تا ابتدای فروردین سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

وی افزود: در تلاش هستیم زیرساخت‌های ورزشی نیمه‌تمام استان همدان را سروسامان دهیم و پروژه ورزشی بلاتکلیفی در همدان نداشته باشیم.

مدیریت اماکن ورزشی روستایی به سازمان‌های مردم‌نهاد روستایی واگذار می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در ادامه با اشاره فعالیت 135 سمن فعال در استان همدان، گفت: بخش عمده فعالیت تمامی سازمان‌های مردم‌نهاد استان همدان امورات عام‌المنفعه و فعالیت‌های مدنی است.

وی افزود: سمن‌ها بازوان اجرایی دستگاه‌های دولتی هستند و برای فعالیت این عزیزان برابر قوانین محدودیتی وجود ندارد منوط بر اینکه در فعالیت‌های تخصصی آنچه اجرا می‌شود در اساس‌نامه سمن قیدشده باشد.

جهانشیر با اشاره به اجرای طرح هر روستا یک سمن، گفت: خوشبختانه در سطح استان با همکاری فرمانداران محترم اقدامات خوبی صورت گرفته و تمامی بخشداران و دهیاران استان برای معرفی این مهم به جامعه هدف جوان روستایی وارد عمل شده‌اند.

وی گفت: در حال حاضر 70 مکان ورزشی در روستاهای استان همدان وجود دارد که با توجه به ظرفیت ایجادشده از طریق وزارت ورزش برای واگذاری اماکن ورزشی روستایی به سمن‌ها آماده واگذاری مدیریت آن‌ها را به سازمان‌های مردم‌نهاد روستایی داریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان بابیان اینکه با برون‌سپاری امورات می‌توانیم در بحث کاهش هزینه‌ها و کیفیت‌بخشیبازدهی ویژه ای داشته باشیم که خوشبختانه در این راستا در استان همدان تفاهمنامه های با این سازمان ها در دست انعقاد و یا منعقد شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: