به گزارش خبر گزاری برنا از همدان؛حجت‌الاسلام حاجی‌رضا زین‌العابدینی از افتتاح سایت جدید آرامستان موقوفه همدان خبر داد و اظهار کرد: به منظور ارائه خدمات بهتر و راحت‌تر به مردم سایت جدید امروز با حضورمسوولان افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه سایت جدید شامل غسالخانه مردانه و زنانه به صورت مجزا، تصفیه خانه پساب تغسیل اموات، مصلای نماز میت ، پارکینگ و... است گفت: در این سایت جایی برای حضور نماینده ثبت‌احوال و پزشکی قانونی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به اینکه واحدهای اداری و مدیریتی در سایت جدید ایجاد شده است خاطرنشان کرد: این پروژه از سال ۹۵ شروع شده و امروز به بهره‌برداری می‌رسد‌ که البته زودتر نیز آماده شده بود.

وی با بیان اینکه این پروژه از محل درآمدهای باغ بهشت و خیرین آماده بهره‌برداری شده است عنوان کرد: یک‌هزار و ۵۰ متر زیربنای ساختمان است.

زین‌العابدینی با اشاره به ۶۰۰ متر زیربنای اقامه نماز و یک‌هزار و ۵۰۰ متر پارکینگ خاطرنشان کرد:  ۲ هزار متر مربع نیز محوطه‌سازی انجام شده است.

وی با بیان اینکه تقریبا طبق برآورد هزینه‌های روز، قریب به ۶ میلیارد تومان در این سایت هزینه شده است گفت: از فردا کارهای اموات در سایت جدید به نام" مجموعه کامل اداری و خدماتی عروجیان" انجام می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: