به گزارش خبرنگار برنا از همدان، سرهنگ علی مختاری پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه قرارگاه زیستی بخش خزل اظهار داشت : وضعیت کنونی شهرستان به دلیل ارتباطی که با دو استان کرمانشاه و لرستان دارد به حالت قرمز درآمده است .

وی افزود: در زمینه مقابله و کنترل شیوع کرونا اقدامات خوبی توسط فرمانداری صورت گرفته است اما تا زمانیکه مردم همراه نشوند به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید .

فرمانده سپاه نهاوند تصریح کرد: مردم نسبت به ماه های قبل هوشیارتر شده اند و خطر کرونا را حس کرده اند و این موضوع در سطح شهر کاملا محسوس است اما کافی نیست . 

وی با اشاره به وضعیت نگران کننده شهرستان اضافه کرد : اگر  مجاهدت دستگاه‌های مختلف شهرستان نبود به مراتب وضعیت بدتری را شاهد بودیم .

سرهنگ مختاری، اظهار کرد: زمان دقیقی برای پایان کرونا نمیتوانیم متصور باشیم لذا باید خود را در مقابل این بیماری با رعایت پروتکل های بهداشتی واکسینه کنیم .

وی خاطر نشان کرد : در هر روستا ستاد مقابله با کرونا توسط دهیاران تشکیل شود و با همکاری فرمانده پایگاه و بهورز روستا اقدامات جدی در راستای مقابله با شیوع کرونا انجام گیرد . 

فرمانده سپاه نهاوند با تاکید بر پرهیز جدی از هر نوع تجمع  گفت : حجم بالایی از تعداد مبتلایان در شهرستان مربوط به حضور در مراسمات ختم و عروسی است.

وی تصریح کرد: دهیاران و نیروهای بسیج ضدعفونی و گندزدایی مکان های آلوده را در دستور کار خود فرار دهند .

سرهنگ مختاری در پایان با درخواست از مردم گفت : مردم توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی ، نظافت شخصی و شستن مرتب دست ها را انجام دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: