به گزارش خبرنگار برنا از همدان، سورنا ستاری صبح یکشنبه، با حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به نقش خطیر پایگاه نوژه همدان در جنگ تحمیلی گفت: پایگاه نوژه می تواند یکی از محورهای اصلی فعالیت های  فرهنگی همدان باشد که شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده است.

وی گفت: اقتصاد دانش بنیان یک نرم افزار است و بر روی سخت‌افزار جای می‌گیرد و امروز دنیا به سمت فن آوری و محصولات دانش بنیان حرکت می کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه باید بتوانیم فرهنگ اقتصاد دانش بنیان را در کشور بخصوص در بین جوانان همدان نهادینه کنیم، گفت: نفت خسارات بسیاری به کارآفرینی و خلاقیت جوانان ایران وارد کرد. 

وی با اشاره به اینکهتوجه اقتصاد دانش بنیان به ذهن جوانان به عنوان یک سرمایه است، نه جیب آن‌ها؛ گفت: جامعه‌ای دانش بنیان است که افراد را به خاطر خود فرد، توانایی‌ها و خلاقیت‌های آن‌ها بخواهد. 

ستاری با تاکید بر اینکه دانشگاه در هر کشور و استانی محور توسعه محسوب می‌شود و باید حمایت شوند، گفت:باید اثرات تعداد دانشجویان دانشگاه‌های یک استان را در بین مردم لمس کرد. 

وی خاطرنشان کرد: در فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و علم و فن‌آوری باید، به گونه‌ای عمل کرد که اثرات دانش را در اقتصاد مشاهده کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، تصریح کرد: ظرفیت‌های خوبی در زمینه علم و فناوری در استان همدان وجود دارد، تلاش می‌‌شود با تمام توان از طرح‌ها و برنامه‌های استان در این‌زمینه حمایت و پشتیبانی شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: