به گزارش خبرگزاری برنا از همدان و به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، سید سعید شاهرخی استاندار همدان در پیامی روز ملی تشکل ها و مشارکت اجتماعی را تبریک گفت.

در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تَعاوَنُوا عَلَی البِرِّ و التَّقوی و ولا تَعاوَنُوا عَلَی الإثمِ و العُدوانِ

در نیکوکاری و پرهیزکاری یکدیگر را یاری کنید و در گناه و تجاوز ، به یکدیگر یاری نرسانید

 

در سالشمار جمهوری اسلامی ایران ، ۲۲مرداد ماه توسط " شورای فرهنگ عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی " به عنوان " روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی" نامگذاری گردیده است.

سازمانهای مردم نهاد ، تشکل های خودجوش مدنی هستند که احساس مسئولیت در راستای رسیدن به آرمان های والای جامعه و داشتن جامعه ای عاری از مشکلات را وظیفه و هدف نهایی خود می دانند . این تشکل ها از جایگاه اجتماعی بالایی برخوردار بوده و همیار و همگام با دردهای عامه مردم درجامعه گام بر می دارند .

اختصاص روزی خاص برای نامگذاری این تشکل ها و مشارکتهای اجتماعی ، گواه نقش ویژه و برجسته این سازمان ها در حل مشکلات جامعه است ، دولت تدبیر و امید اعتقادی راسخ به نقش سازمان های مردم نهاد داشته است و گام های موثری برای تقویت مشارکت های اجتماعی برداشته .

اینجانب ضمن گرامیداشت و تبریک این روز ،از زحمات و تلاش های تمامی تلاشگران این حوزه که فدکارانه فعالیت می کنند صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم و برای همه دغدغه مندان عرصه مشارکت های اجتماعی ، که دل در گرو اعتلای ایران اسلامی دارند توفیق روز افزون مسئلت دارم.

سید سعید شاهرخی

استاندار همدان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: