به گزارش خبرنگار برنا از همدان ، مراد ناصری با تاکید براینکه شورای فرهنگ عمومی باید به مسائل و مشکلات جامعه نگاه تخصصی داشته باشد، گفت: نگاه تخصصی شورای فرهنگ عمومی به مسائل مختلف موجب کاهش بسیاری از مشکلات و آسیب‎ها می‎شود.

وی با اشاره به مسایل فرهنگی و اجتماعی و جایگاه ویژه آنها،  گفت: باید با ظرفیت شناسی ، برنامه ریزی و هم افزایی نقشی مهم در رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی شهرستان ایفا کنیم.

فرماندار نهاوند به برگزاری شورای فرهنگ عمومی در بخش ها تاکید کرد ، و افزود: می توان از ظرفیت بخشداران ، شوراهای بخش و ائمه جماعت روستاها در رفع مشکلات فرهنگی استفاده کرد.

وی کرونا را اصلی ترین مشکل فعلی جامعه عنوان کرد که مردم با آن درگیر هستند و افزود: توجه به مسایل اجتماعی کرونا مانند فاصله گذاری اجتماعی، فرهنگ سازی برای استفاده از ماسک و دیگر موارد بهداشتی در کنار مشکلات اقتصادی موضوعاتی هستند که باید در دستور کار این جلسه قرار گیرند.

ناصری گفت: در این نشست مقرر گردید اعضای غایب جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهاوند جریمه مادی و معنوی شوند ، که مبلغ این جریمه  ۲۰۰هزار تومان برای هرجلسه در نظر گرفته شد تا در امور  فرهنگی و خیریه شهرستان استفاده شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: