به گزارش خبر گزاری برنا از همدان؛  صبح جمعه ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان همدان با حضور اعضای دستگاه قضایی، مدیران اجرایی استان، مسئولان اتاق بازرگانی و شورای بانک ها با هدف بررسی مسائل و موضوعات اقتصادی و دستیابی به نحوه رفع آن مشکلات برگزار شد.

محمدرضا عدالتخواه، رئیس کل دادگستری استان همدان در این نشست با اشاره به صرورت رفع موانع تولید و مشکلات اقتصادی، گفت: نباید تولید کنندگان واقعی در قبال سودهای معوقه ترکیبی تحت فشار قرار گیرند تا جایی که موجب توقف فعالیت اقتصادی آنان شود.

وی اظهار کرد: البته در این باره نیازمند بررسی های جامع و مصداقی هستیم تا به نحوی فعالیت ها پیش برود که بیت المال و منافع سپرده گذاران نیز رعایت شود و موجب تضییع حقوق آنان نشود.

رئیس کل دادگستری استان همدان ایجاد سازش و مصالحه را یکی از محورهای تحول قضایی عنوان کرد و افزود: بسیاری از اختلافات بین فعالان اقتصادی در قالب طرح ابتکاری دستگاه قضایی استان در راه اندازی کمیته های مصلحین که زیر مجموعه ستاد تألیف قلوب استان محسوب می شود، قابل حل و فصل است.

عدالتخواه ادامه داد: تشکیل مجتمع ویژه فعالان اقتصادی که با همت بخش خصوصی در تأمین محل و امکانات مقدور فراهم شده، نیز می تواند زمینه ساز ازائه خدمات قضایی بهتر به فعالان اقتصادی شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: