خبرگزاری برنا-گروه استانها-بدون شک امروزه صنعت توریسم به عنوان مهمترین صنعت جهان، رشد سریعی در توسعه اقتصادی جهان داشته که در نتیجه افزایش نرخ رشد سالانه در تولید ناخالص ملی در سطح جهان، صادرات، تجارت جهانی و خدمات، سهم گردشگران بین‌المللی در فعالیت اقتصادی جهان نیز به طور مداوم بالا رفته است.

یکی از اثرات مهم اقتصادی این رشد سریع اشتغالزایی می‌باشد که در توسعه و گسترش فرصت‌های شغلی برای اقشار مختلف جامعه مؤثر بوده است. براساس داده‌های سازمان جهانی جهانگردی در سال 2003، بیش از 694 میلیون نفر گردشگر بین‌المللی در سطح جهانی به گردشگری پرداخته و بیش از 600 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال 2010 به دو برابر برسد. (سازمان جهانی جهانگردی، گزارش گردشگران بین‌المللی، ژانویه 2004، مادرید اسپانیا)

گردشگری همدان

گردشگری روستایی در مناطق توریستی اهمیت ویژه‌ای یافته و توسعه این نوع گردشگری وسیله‌ای برای رفاه جوامع محلی تلقی می‌شود. بررسی‌های درک‌ هال و رابرت در زمینه گردشگری روستایی نشان می‌دهد که گردشگری در مناطق روستایی 10 تا 20 درصد تمامی فعالیت‌های جهانگردی را شامل می‌شود

گردشگری استان همدان در چه سطحی قرار دارد/دو سوم کارمندان هتل های بی کار شدند

شهر تاریخ تمدن همدان از لحاظ داشتن مکان های تاریخی و آب هوای بسبار مطبوع و داشتن منابع طبیعی هر ساله مورد توجه بسیاری از گرشگران داخلی و خارجی می باشد.

رئیس انجمن هتلداران استان همدان در گفتگو با خبر گزاری برنا از همدان به مناسبت هفته گرشگری با بیان اینکه کرونا آسیب جدی به صنعت گردشگری استان همدان وارد کرده است عنوان کرد :کرونا بیش ترین آسیب را به بخش گردشگری وارد کردهو صنعت نیمه فعال گردشگر ی استان دوران خاموش خود را سپری می کند

منصور شعبانی با اشاره به بی کاری تعداد زیادی از کارمندان هتل های استان همدان کار خود را از دست دادند عنوان کرد :بیش از دو سوم کارمندان  هتل های همدان به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی هتل ها کار خود را از دست دادند و تعدادی از هتل ها هم تغببر کابری دادند .

لزوم بر خود قانونی با کارتن به دستان

رئیس انجمن هتل داران با اینکه کارتن به دستان علاوه بر این کار خلاف قانون انجام می دهند باعث به آسیب گردشگری و هتل داری هم می شوند  عنوان کرد : این افراد هیچ گونه مجوزی از هیچ سازمانی ندارنند لذا علاوه بر اینکه کار غیر قانونی انجام می دهندآسیب اقتصادی زیادی هم به هتل های همدان وارد می کنند

وی در ادامه گفت : هم چنین مسافرانی که همدان سفر می کند خدمات ارائه شده این و میزان تمیز بودن سویت ها را به کل استان همدان نسبت می دهند که این موضوع بر ای شهری به قدمت همدان مناسب نمی باشد .

گردشگری همدان

تاکنون هیچ گونه حق بیمه ایی برای راهنمایان گردشگری پرداخت نشده است

رئیس انجمن راهنمایان گردشگری همدان در گفتگو با خبر گزاری برنا از همدان مطرح کرد: در استان همدان 136 راهنما گردشگری فعالیت می کنند و تاکنون هیچ یک از راهنمایان گردشکری هیچ گونه بیمه ایی دریافت نکردند .

ضیایی مهر  افزود : با توجه به اینکه راهنمایان گردشگری سفیران استانی و کشوری محسوب هیچ گونه حمایت ازسمت دولت  از این قشر نمی شود و همه راهنمایان گردشگری کار خود را از دست دادند

وی با اشاره به اینکه در طی دو سال اخیر راهنمایان گردشگری متحمل آسیب شدیدی در حرفه خود شدند مطرح کرد :با توجه به اتفاقات سال 98 و بحران کرونا از اسفند 99  متاسفانه تمام راهنمایان گردشگری کار خود را دست دادند

ضیایی مهر با بیان اینکه محور اصلی توسعه گردشگری می باشد مطرح  کرد : با حمایت کم مسولین استانی از صنعت گردشگری به نظر می آید که محور توسعه بودن صنعت گردشگری در استان در حد شعار می باشد.

کرونا در صنعت گردشگری تهدید را به فرصت تبدیل کرد

فعال و خبرنگار حوزه در گفتگو با خبر گزاری برنا با بیان اینکه کرونا در صنعت گردشگری تهدید را به فرصت تبدیل کرده است، عنوان کرد: استفاده از فضای مجازی و معرفی اماکن تاریخی و موزه ها در طریق این فضا باعث شد که در صنعت گردشگری حرکت روبه جلویی داشته باشیم.

گردشگری همدان

بهنام نادری با بیان اینکه در اتحادیه اروپا با صدور گواهی نامه سلامت در صدد این است صنعت گردشگری را دوباره احیا کند مطرح کرد : کرونا باعث شد که تمام جهان در صنعت گردشگری آسیب جد یببیند که این اقدام اتحادیه برای است که بخشی از ضرر و اسیب را جبران کند

وی افزود :ایران هم میتواند با صدو رگواهی نامه سلامت و قوانین سخت گیرانه برای رعایت پروتکل های اجتماعی و بهداشتی جلوی اسیب به بخش را بگیرد.

گزارش :عطیه صفی زاده

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: