به گزارش خبرنگار برنا از همدان، سید سعید شاهرخی پیش از ظهر شنبه در ستاد استانی مدیریت کرونا بر رعایت پروتکل های بهداشتی از طرف مردم و همه مجموعه های دولتی و غیر دولتی در استان تاکید کرد و گفت: محدودیت های یک هفته ای از امروز با هدف کمک به سلامتی مردم اعمال می شود و همه مجموعه های دولتی و غیردولتی موظف به اجرای آن هستند

وی گفت: کلیه مراکز آموزش از جمله مدارس، دانشگاهها،آموزشگاههای علمی ،فنی و حرفه ای و زبان به مدت یک هفته تعطیل و آموزش تنها به صورت مجازی انجام خواهد شد.

استاندار همدان با اشاره به اینکه کلیه باشگاه های ورزشی به مدت یک هفته  تعطیل خواهند بود و حق فعالیت ندارند، گفت: ورود به آرامستان ها و برگزاری هر گونه مراسم عزا و عروسی در تالارها،رستورانها و مکان  های عمومی و خصوصی ممنوع است در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد .

وی با تاکید بر اینکه برگزاری مراسم نماز جمعه و جماعت و روز اربعین در شهرهای وضعیت  قرمز ممنوع است، گفت: همه مجموعه های دولتی و خصوصی بالاخص بانک ها، ادارات،دفاترپیشخوان،مراکزحمل ونقل،مطب پزشکان و دیگر اصناف باید پروتکل ها را رعایت کنند در غیر این صورت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

شاهرخی افزود: فرمانداری همدان نسبت به نظارت بر اصناف و مجتمع های پزشکی و دیگر واحدهای خدمت رسان نظارت بیشتری داشته باشد .

وی با بیان اینکه وضعیت استان قرمز است و مردم باید بدانند شرط عبور از شرایط فعلی رعایت پروتکل هاست، افزود: بازرسی ها از اماکن و اصناف بیشتر شود و برخوردهای قانونی جدی تر انحام شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: