به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مصطفی پناهنده در ویدئو کنفرانس برنامه ریزی دهه ایمنی که با هدف افزایش ایمنی و کاهش سوانح و حوادث رانندگی در جاده ها، نامگذاری شده است، اظهار داشت: متاسفانه حدود ۵۰ درصد از جانباختگان نیز جوان و دارای سنی بین ۱۸ تا ۳۰ سال هستند و عدم استفاده از کلاه ایمنی نیز بر افزایش شدت جراحات و مرگ موتورسواران تاثیر زیادی دارد.

او افزود: از طرف دیگر این جانباختگان و افراد جزو نیروهای مولد و جوان کشور هستند که نبودشان بدون شک خسارات جبران ناپذیری بر کشور تحمیل می کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان ادامه داد: یکی از طرح‌های مهم حوزه حمل و نقل استان، اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت سوار است که هر ساله در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی و توزیع اقلام ایمنی در استان اجرا می‌شود.

پناهنده با بیان اینکه در سال ۹۸ بیش از ۶۰۰ عدد کلاه ایمنی بین راکبان موتور سوار توزیع شده است، یادآور شد: پارسال طرح‌های پنج گانه ارتقای ایمنی شامل ایمن سازی (آشکار سازی کامیون‌ها، ادوات کشاورزی، وانت بارها، عابران پیاده و موتور سیکلت سوارها) انجام شده است.

او در ادامه با تأکید بر اینکه در راستای آموزش و ترویج رعایت نکات ایمنی در جهت کاهش سوانح و حوادث جاده ای با دستگاههای مرتبط از جمله هلال احمر، پلیس راه، اورژانس، صدا وسیما، آموزش و پرورش و... هماهنگی های لازم انجام شده است، ابراز داشت: همه گروه های مختلف مردم به نحوی از جاده ها و راه ها استفاده می کنند و همچنین از حوادث و سوانح جاده ای مستثنی نیستند.

مدیرکل راهداری استان همدان تأکید کرد: نامگذاری ۱۴ تا ۲۵ آبان ماه به عنوان دهه ایمنی راهها فرصت بسیار مناسبی را در اختیار ما قرار داده است تا با آموزش و ترویج  نکات ایمنی در جهت افزایش ایمنی و کاهش سوانح و حوادث رانندگی قدم موثری را برداریم. 

مصطفی پناهنده بیان داشت: ما باید از دوران کودکی رعایت قوانین و  مقررات راهنمایی و رانندگی را به فرزندانمان آموزش دهیم که در همین زمینه این اداره کل با اعزام کارشناسان خود به مدارس حاشیه راه ها و دیگر مدارس اقدام به توزیع بسته های آموزشی و ایمنی در بین دانش آموزان می کند.

این مسئول افزود: آشکارسازی و آرام سازی ترافیک‌های عبوری در محورهای مواصلاتی استان، توزیع کتابچه و بروشور آموزشی و اقلام تبلیغی و همچنین نصب تبلیغات محیطی از دیگر اقدامات انجام شده به منظور هفته ایمنی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: