به گزارش خبرنگار برنا از همدان، علی اصغر ناظری پور در جلسه شورای مسکن شهرستان در گزین، گفت: طبیعتا توسعه و گسترش بخش مسکن یکی از عوامل  پیشرفت شهرستان می باشد که هم در بحث اشتغال و هم به پویایی اقتصاد منطقه کمک بسیاری می کند.

وی اظهار داشت: یکی از برنامه های توسعه  شهرستان از ابتدا گسترش ساخت و سازها بخصوص در شهر قروه درگزین و کرفس بوده است و  بر همین مبنا تعداد پروانه های صادره در سال 98 به نسبت سال 97 از جهش قابل ملاحظه ای برخوردار شد و با مجوز های صادره و ساخت و ساز هایی که در سطح دو شهر انجام می گیرد ، چهره شهرهای شهرستان هر لحظه در حال تغییر است.

فرماندار درگزین، افزود: تعداد مجوز های صادره در شهر کرفس در سال 98  به نسبت سال 97 افزایش دو برابری را شاهد بوده و این اتفاقات نشان دهنده این است که شهرستان هر روز  در حال گسترش است.

وی گفت: طبیعتا این ساخت و ساز ها موجب بهبود اشتغال و کسب و کارها شد و از این جهت،  اصناف مختلف درگیر ساخت و ساز ها در یک سال گذشته روزها ی پر رونقی را داشته اند.

ناظری پور در بخش دیگر از این جلسه گفت: دستگاه های خدمات رسان می بایست زیر ساخت های لازم در رابطه با شتاب بخشیدن به ساخت و ساز ها در 2 شهر را فراهم و شهرداری ها درخصوص صدور پروانه ضمن تاکید بر سرعت بخشیدن در  صدور پروانه ها ، تخفیف ها و تسهیلات لازم را به متقاضیان ارائه نماید.

وی در پایان در بحث ساخت و سازها ، مساله بلند مرتبه سازی را مهم توصیف کرد و از شهروندان 2 شهر و علاقمندان و سرمایه گذاران  در حوزه مسکن خواست به مساله بلند مرتبه سازی در جهت توسعه شهرستان و توسعه کسب و کار ها توجه جدی داشته باشند و شهرستان حتما همکاری های لازم را در این زمینه انجام می دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: