به گزارش خبرگزاری برنا از همدان ؛مسعود دهبانی صابر با بیان اینکه یکی از مهم ترین خواسته های شهروندان از مدیریت شهری آسفالت ریزی معابر است گفت در سالجاری چهار اکیپ آسفالت ریزی در سطح منطقه به طور همزمان فعال بودند تا بتوانیم پاسخگویی نیازهای همشهریان عزیز همدانی باشیم.

مدیر منطقه یک با بیان اینکه در کنار پروژه های بزرگ آسفالت ریزی توجه ویژه ای نیز به معابر فرعی و کوچه ها داشتیم افزود:عملیات آسفالت ریزی و لکه گیری معابر فرعی از طریق مدیران نواحی، کارشناسان فنی و شهروندانی که با سامانه 137 تماس میگیرند بررسی و الویت بندی شده و به سرعت عملیات آسفالت ریزی آنها صورت می پذیرفت که خوشبختانه بالغ بر صد کوچه و معبر  در سالجاری ترمیم و آسفالت ریزی شدند.  

وی ادامه داد :در بودجه سالجاری 240 میلیارد ریال جهت آسفالت ریزی در سطح منطقه در نظر گرفتیم که این امر با اکیپهای دستی و فینشری به صورت شبانه روزی صورت پذیرفت و  با تلاش شبانه روزی همکاران بخش فنی توانستیم حدود سی و هشت هزار تن آسفالت در سطح منطقه اجرا کنیم.

دهبانی صابر گفت :در سالجاری عملیات آسفالت ریزی لاین جنوبی بلوار ارم با مساحتی بیست هزار متر مربعی با استفاده از فناوری آسفالت پلیمری صورت پذیرفت که از مزایای اجرای این اسفالت می توان به بهبود چسبندگی بین قیر و سنگدانه اشاره کرد که باعث افزایش چشم گیر کیفیت و عمر آسفالت اجرایی می شود.

وی ادامه داد :این نوع از آسفالت پلیمری با سازگاری بالا با آب و هوای همدان طراحی شده است و از ویژگی های آن می توان به عدم تغییر شکل آسفالت در بلند مدت، چسبندگی بیشتر، مقاومت مناسب در برابر تغییر و حرکت، انعطاف در برابر تغییرات دمایی و... اشاره کرد.

مدیر منطقه یک گفت: یکی از معابر پر تردد که مسیر دسترسی محوطه گردشگری گنجنامه نیز می باشد بلوار کولاب است که با استفاده از فناوری لایه زیرین ژئوتکستایل عملیات آسفالت ریزی آن انجام شد. گفتنی است این محصول از الیاف پلی پروپیلن و پلی استر تشکیل شده واستفاده از این لایه باعث از بین رفتن ترکهای انعکاسی، افزایش مقاومت در برابر پوسیدگی و سایش و افزایش طول عمر آسفالت می شود.

وی افزود :در کوی خاتم و مدرس تقاضای زیادی از سوی شهروندان برای اجرای عملیات آسفالت ریزی داشتیم که با استفاده از نظرات کارشناسان معابر دارای مشکل به طور کامل شناسایی شدند و بالغ بر هشت هزار تن آسفالت در معابر این دو کوی توزیع و پخش شد.

دهبانی صابر افزود: البته طی چندماه اخیر جاده قدیم دره مراد بیگ، خیابان حق گویان، خیابان قهرمان در بلوار بعثت، میدان جهاد، بلوار شهید زمانی، بلوار شهید اسلامیان، سعیدیه، کمال آباد، دره مرا دبیگ، خیابان بسیج، بلوار شهید فهمیده "پشت بیمارستان بوعلی"، محله سبد بافان و پارک لاله، خیابان میرزاد عشقی، خیابان جوادیه، خیابان شریعتی، خیابان شریعتی، بلوار بعثت، بلوار شهید احمدی روشن، بلوار سعیدیه شمالی و جنوبی، خیابان هنرستان، کوی خاتم و کوی دره مرادبیگ از جمله معابر و مسیرهایی هستند که تاکنون عملیات آسفالت ریزی در معابر اصلی و فرعی آنها اجرایی شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: