به گزارش خبرنگار برنا از همدان، خیرالله خادمی در مراسم آغاز عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن همدان - سنندج بابیان اینکه اقدامات بزرگی در زمینه توسعه ریلی کشور در حال انجام است، گفت: در حال حاضر در شش محور ریل‌گذاری در حال انجام است و پروژه‌های عمرانی پیشرفت خوبی دارند.

وی با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه با تأمین تجهیزات و استفاده از ریل ملی و تولید داخل ریل‌گذاری سرعت بگیرد، گفت: رسیدن ریل به استان همدان سرآغازی برای توسعه ریلی غرب کشور است.

خادمی با بیان اینکه بعد از ایستگاه همدان به سمت ملایر، کرمانشاه و خسروی خواهیم رفت و این ایستگاه محل جدایی دو ریل غرب کشور است و در توسعه اثرگذار خواهد بود، گفت: امسال با تمام گرفتاری‌های مالی برای این پروژه ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد ضمن اینکه از پروژه‌هایی است که صورت وضعیت پیمانکاران نیز در اجرای آن به روز است.

خادمی با بیان اینکه در بخش توسعه شبکه آزادراهی کشور یک‌هزار و ۲۰۰ کیلومتر آزادراه در حال اجراست گفت: به زودی ۶۰۰ کیلومتر از این میزان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم بهره‌برداری آزادراهی کشور از این ماه شروع شود و به صورت مستمر پروژه‌های بزرگی را افتتاح کنیم، گفت: هشت پروژه آزادراهی در دستور کار است.

خادمی گفت: همچنین هفت هزار و ۸۰۰ مسیر بزرگراهی در کشور در حال انجام است که طبق برنامه وزارت‌خانه باید یک‌هزار و ۶۰۰ کیلومتر بزرگراه در کشور تحویل دهیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: