به گزارش خبرنگار برنا از همدان، رشید حیدری مقدم در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با بیان اینکه روز گذشته ۳۰ نفر واکسینه شدند اظهار داشت: استان همدان با تلاش شبانه روزی و ایثار کادر حوزه سلامت از پیک سهمگین چهارم در حال عبور است.

وی گفت: ۲۴ ساعت گذشته بیماران بستری مثبت۱۴۱، سرپایی مثبت ۳۶۱ نفر و فوتی ها، ۱۰ نفر بوده است و هم اینک یک هزار و ۳۰۰ بیمار در بیمارستان ها بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: رنگ بندی شهرستان ها در حال تغییر است و تویسرکان به حالت زرد بازگشته و شهرستان های رزن، کبودراهنگ و بهار تا پایان هفته به رنگ نارنجی یا زرد تغییر می کنند.

حیدری مقدم اظهار داشت: ویروس کرونا هوشمند شده و برای مواجه با آن نیاز به برنامه های هوشمند است و با ورود هر موج ساختار ویروس تغییر کرده که به موازات آن ساختار بهداشتی هم قوی شده است.

وی اقدامات صورت گرفته در مواجهه با ویروس کرونا در پیک چهارم را خرید و نصب سه دستگاه اکسیژن ساز، ۲۵ دستگاه ونتیلاتور و تشکیل کمیته ترخیص بیماران برای نخستین بار در کشور دانست.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: همچنین ۲۵۰ دستگاه کپسول ۴۰۰ تا ۶۰۰ لیتری، ۲۵۰ تخت بیمارستانی در این مدت اضافه شده و تعداد مراکز ۱۶ ساعته و ساعت کاری ۲۰۰ مرکز سلامت افزایش یافته است.

حیدری مقدم ادامه داد: با تشدید بازرسی های میدانی از هفته گذشته تاکنون ۹۳۹ واحد صنفی اخطار دریافت کرده و  ۱۰۷ واحد پلمب شد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: