به گزارش خبرنگار برنا از همدان، ناصر قوامی مشفق پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه نهاوند با اشاره به دغدغه رهبری در حوزه شعار سال و همچنین اهمیت انتخابات و گام برداشتن در راستای مشارکت بالای انتخاباتی، گفت : دشمن امروز در موضوع انتخابات به دنبال ایجاد فضای ناامیدی است لذا رسانه‌ها باید امید آفرینی کنند زیرا افزایش مشارکت مردم در انتخابات باعث افزایش ضریب امنیتی کشور و تقویت نظام اقتصادی می شود.

وی با اشاره به اینکه امیدآفرینی نقطه مقابل سیاه‌نمایی رسانه دشمن است، گفت: رسانه های متعهد باید در برابر جنگ رسانه ای دشمن منفعل نباشند.

قوامی مطالبه گری و امید آفرینی در جامعه را دو رکن و محور اصلی رسانه‌ها برشمرد و بیان کرد: خبرنگاران و رسانه در حین انتقادات سازنده و مطالبه گری، روحیه امید و نشاط را در جامعه تزریق کنند.

مسئول بسیج رسانه استان با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی زمینه تقویت خبرنگاران را فراهم کند، گفت: آمادگی لازم در این زمینه فراهم است و اهمیت آموزش سواد رسانه به غیر از رسانه ها برای تمام اقشار بویژه مدیران و مسئولان بر کسی پوشیده نیست و این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی از تشکیل کمیته مصلحین برای حمایت از اهالی رسانه و کاهش مراجعات به مراجع قضایی خبر داد و افزود: کمیته مصلحین برای حمایت از اهالی رسانه ، رفع اختلاف و ایجاد صلح و سازش، کار خود را آغاز می کند تا از حقوق حقه اصحاب رسانه صیانت کنیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: