به گزارش خبرنگار برنا از همدان، سردار مهدی رحیمی ظهر سه شنبه در آیین رونمایی از طرح جامع پدافند غیرعامل استان همدان اظهار داشت: این طرح شناسنامه‌ای راهبردی برای استان‌ها است که با برنامه ریزی در راستای حفاظت از منابع و زیرساخت ها و پیشگیری از آسیب پذیری‌ و مصون کردن دارایی‌ها می‌تواند بسیاری از خطرات و آسیب‌های احتمالی را رفع کند.

وی از شناسایی همه زیرساخت‌های مهم پرخطر در استان‌های مختلف در قالب طرح جامع خبر داد و عنوان کرد: شناسایی این زیرساخت‌های موجب می‌شود دستگاه‌های متولی در تمامی حوزه ها به مصون‌سازی بپردازند.

سردار رحیمی اظهار داشت: پدافند غیرعامل یکی از اصلی ترین مواردی است که به فرمایش مقام معظم رهبری برای یک مقطع خاص نیست بلکه یک فعالیت همیشگی و مستمر است. 

وی پدافند غیر عامل را جنگ بدون سلاح توصیف کرد و عنوان کرد: اقدامات چشمگیری در زمینه شناسایی تهدیدات، شناسایی نقاط آسیب پذیر و دسته بندی سرمایه ها در حوزه پدافند غیرعامل کشور انجام شده است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری همدان نیز گفت: یکی از موضوعات مهم در هر استان و هر زیستگاه حفظ دارایی های مهم و حساس به صورت ویژه در مقابل بلایای طبیعی و تهاجمات احتمالی است.

«حمید پورحسینی» ادامه داد: در استان همدان کار شناسایی دارایی های مهم استان در قالب طرح جامع پدافند غیرعامل آغاز و با مشارکت دانشگاه مالک اشتر بیش از هزار و ۳۰۰ دارایی با ارزش استان شناسایی شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح جامع پدافند غیرعامل برای حفظ و نگهداری این دارایی ها اعم از سد ها و تاسیسات برق تهیه و رونمایی شده است خاطرنشان کرد: صد برنامه عملیاتی برای حفاظت از این اماکن پیش بینی و ارائه شده که موجب توسعه استان خواهد بود.

پورحسینی خاطرنشان کرد: عمده این برنامه ها در بخش های انرژی، آب، بهداشت و درمان، صنعت، معدن و کشاورزی است.

وی گفت: همواره در مسائل مختلف مورد تهدید خارجی و داخلی قرار داریم بنابراین توجه به اصل پدافند غیرعامل برای پیشگیری از بروز حادثه و کاهش تهدید سرمایه های ملی و استانی دارای اهمیت ویژه ای است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری همدان اضافه کرد: دارایی ها براساس اهمیت در سه بخش مهم، حساس و حیاتی دسته بندی شده و متناسب با هر نوع دارایی تمهیدات لازم برای کاهش تهدیدات توسط مشاور در طرح جامع دیده شده است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: