به گزارش خبرنگار برنا از همدان، حمید سیفی در دیدار با سازمان مردم‌نهاد سفیران مسیر آرامش با بیان اینکه توجه به امور جوانان و پیگیری برای بهتر زیستن این عزیزان یکی از اولویت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان همدان است، گفت: خوشبختانه روز گذشته جلسه‌ای بسیار پربار در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه جوانان طی چند ماه گذشته به معاونت محترم وزیر در امور جوانان ارائه شد که مو تحسین و تمجید ایشان قرار گرفت.

وی ادامه داد: دکتر تندگویان در این جلسه ضمن ارائه راهکارها و رهنمودهای لازم در جهت ارتقاء کمی و کیفی سازمان‌های مردم‌نهاد، افزایش ازدواج، کاهش طلاق و غیره بر ضرورت ورود کارشناسی و به‌کارگیری افراد متخصص در معاونت جوانان تأکید کردند و تحولات به وجود آمده در معاونت جوانان را راهگشا دانستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، ادامه داد: امروز سمن‌ها ظرفیت‌های حقوقی خوبی هستند برای مطالبه‌گری و احقاق حقوق جوانان در زمینه‌های مختلف لذا نباید بگذارند این مهم مغفول بماند.

وی با تأکید بر اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد باید در همه امور دارای استقلال باشند، گفت: یکی از مواردی که برای مطالبه‌گری صحیح در جامعه نیاز است ایجاد زیرساخت‌های ذهنی برای مطالبه‌گری است که پیشنهاد می‌شود این مهم برای تمامی سمن‌های استان با برگزاری دوره‌های آموزشی ارائه شود.

سیفی با اشاره به اینکه باید برای پیشبرد اهداف برنامه داشت و پیگیر امور بود، گفت: در راستای تأمین فضای کار مناسب طی رایزنی‌های صورت‌گرفته با اداره کل اوقاف می‌توانید از اماکن موجود اوقاف نیز بهره برد چراکه اهداف سازمان‌های مردم‌نهاد غیرانتفاعی و بر پایه بهره‌مندی مردمی است.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه آموزش‌های مجازی در سازمان‌های مردم‌نهاد جوان، گفت: یکی از محاسن آموزش‌های مجازی حضور حداکثری افراد است که توصیه می‌شود در این زمینه سازمان‌های مردم‌نهاد استان همدان ورود کنند و آموزش‌ها و برنامه‌های جاری خود را در این بستر اجرا کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به اینکه الگوبرداری از سازمان‌های مردم‌نهاد موفق یکی از موارد حائز اهمیت برای توسعه همه‌جانبه سمن‌ها است، گفت: افزایش ارتباطات اجتماعی و اجرای برنامه‌ها بر پایه تعامل زمینه شناخته شدن سمن را فراهم می‌کند و می‌تواند برای اقدامات شما مؤثر باشد.

وی با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد با داشتن برنامه و ایده اجرایی می‌توانند 70 درصد فرصت خود را با حضور در ادارات به مشارکت در کارها بپردازند، گفت: ورود در حوزه‌های مختلف فرهنگی یکی از موارد مهم است که سمن‌های مرتبط باید ورود کنند و قلب تپنده فرهنگ باشند.

در ادامه این نشست نیز، جمال لطیفی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به دیدار با معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان، اظهار کرد: خوشبختانه امروز به برکت حضور دکتر سیفی در استان همدان وزارت ورزش و جوانان معاونت جوانان وزارت ورزش حامی تمام‌قد اداره کل استان همدان است.

وی با شاره به اینکه در کشور نشان دادیم هدف ما انجام اقدامات ساختارمند است، گفت: کمترین دستاورد سه‌شنبه‌های با جوانان دلگرمی این عزیزان است کمااینکه در سایه برگزاری این جلسات اقدامات خوبی انجام شده است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان، تأکید کرد: امیدواریم با حمایت‌ها و همراهی مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان بتوانیم بخشی از دغدغه‌های جوانان در حوزه‌هایی مختلف را رفع نماییم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: