استقبال چشمگیر بانوان ورزشکار همدانی از دوره های مربیگری ورزش های همگانی

مسوول کمیته آموزش هیات ورزش های همگانی همدان گفت: بانوان ورزشکار این استان و استان های همجوار استقبال چشمگیری از دوره های مربیگری تئوری و عملی در رشته های مختلف دارند.

به گزارش خبرنگار برنا از همدان، علیرضا نوروزی اظهار داشت: سال گذشته با وجود موج های کرونایی توانستیم بیش از 20 کارگاه، سمینار و دوره های مربیگری را در سطح کشور میزبانی کنیم که اغلب نیز مجازی بود.

وی اضافه کرد: امسال با فروکش شدن شیوع کرونا و رسیدن به شرایط عادی نسبت به برگزاری دوره های حضوری اقدام کرده ایم و هم اکنون در حال سپری شدن کلاس ها و کارگاه های مربیگری در بخش بانوان هستیم.

نوروزی تنوع و جذابیت رشته های زیرمجموعه ورزش های همگانی نظیر آمادگ جسمانی، ایروبیک، بادی پامپ، تمرینات معلق، یوگا، استپ، کانگوجامپ، کراس فیت و بسیاری از رشته های دیگر را دلیل این استقبال خوب عنوان کرد.

وی بیان کرد: امروزه تناسب اندام در ورزشکاران به خصوص بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است و رشته های زیرمجموعه ورزش های همگانی این امکان را فراهم ساخته تا در آموزش و دانش افزایی به مهارت برسند.

مسوول کمیته آموزش هیات ورزش های همگانی همدان با اشاره به برگزاری دوره تئوری مربیگری به صورت حضوری برای نخستین بار در سال جاری گفت: این دوره پس از 2 سال به دلیل شیوع کرونا با حضور 28 نوآموز در همدان برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های تئوری مربیگری هیات ورزش های همگانی استان همدان با حضور استادان و مدرسان باتجربه از استقبال بسیار خوبی برخوردار است.

نوروزی یادآور شد: در بخش آقایان نیز تمامی دوره های مربیگری مهیا است اما باتوجه به استقبال کم نسبت به بانوان با تاخیر برگزار می شود.

وی افزود: تمامی ورزشکاران واجد شرایط می توانند در دوره های مربیگری نام نویسی کنند و علاوه بر حضور در آزمون، به تجربه و دانش خود پیرامون رشته ورزشی مورد علاقه بپردازند.

هم اکنون بیش از 2 هزار و 500 مربی زیرمجموعه هیات ورزش های همگانی استان همدان دارای مدرک مربیگری هستند.

حسین بحیرایی

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار همدان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار همدان

    اخبار برگزیده