۶ پایگاه اورژانس در استان همدان افتتاح می شود

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث همدان از پیگیری افتتاح ۶ پایگاه برنامه‌ریزی شده در صورت تامین اعتبار در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار برنا از همدان، محمدرضا شکوهی با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد طرح‌های عملیاتی اورژانس ۱۱۵ استان طی سال جدید محقق شده است اظهار کرد: آغاز احداث ساختمان ستاد اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان از جمله این برنامه‌هاست.

وی از افتتاح ۶ پایگاه طی امسال خبر داد و با بیان اینکه امیدواریم در این زمینه تأمین اعتبار شود گفت: تکمیل بنای ساختمان‌های نیمه‌کاره پایگاه‌های اورژانس نیز در صورت تامین اعتبار در دستور کار است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث استان همدان با اشاره به عملیاتی کردن واحد ارتباطات و هدایت عملیات پشتیبان عنوان کرد: به منظور رفع مشکلات اجرای قانون ارتقای بهره‌وری و کمبود نیروهای ناشی از اجرای آن در استان تلاش می‌شود.

وی به راه‌اندازی اورژانس موتوری در شهرستان همدان و ملایر اشاره کرد و گفت: تفکیک واحد پزشک ارتباطات از MCMC و  پیگیری و تعیین مرکز تخصصی تعمیرات آمبولانس‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی در استان حائز اهمیت بوده است.

شکوهی با اشاره به اجرای مانورها و رزمایش‌های مرتبط با حوادث و بلایا با همکاری سایر سازمان‌ها در راستای کسب آمادگی افزود: برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی و PHTM-PHCLS بر اساس نیاز‌سنجی و عملیاتی کردن اتوبوس آمبولانس با استقرار لجستیک سنگین در پایگاه هشت شهری همدان، ملایر و فامنین از جمله موضوعات مورد توجه بوده است.

وی با اشاره به برنامه جابجایی محل پایگاه هوایی براساس ملاحظات پدافند غیر عامل گفت: احداث سایت تکرارکننده اورژانس ۱۱۵ در موقعیت ارتباطی  بارابند نیز از برنامه‌های امسال است.

حسین بحیرایی

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار همدان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار همدان

    اخبار برگزیده