بارش باران استان همدان را فرا می‌گیرد

بارش باران استان همدان را فرا می‌گیرد

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان گفت: همزمان با فرارسیدن فصل بهار، در پی نفوذ یک سامانه بارشی و افزایش ابرناکی هوا بارش باران از عصر امروز (یکشنبه) بیشتر نقاط استان همدان را فرا می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، محمدحسن باقری‌شکیب کارشناس هواشناسی استان  افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان طی ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری تا ابری همراه با افزایش ابر و وزش باد شدید، بارش باران و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: بارش باران پراکنده از شب یکشنبه به صورت متناوب در بیشتر مناطق استان آغاز می‌شود و این روند تا سه روز آینده ادامه دارد.

باقری شکیب تصریح کرد: روز سه‌شنبه بارش این سامانه به اوج خود می‌رسد و در این مدت شاهد وزش باد و رعد و برق خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه روند افزایشی دما ادامه دارد، افزود: از بعد ازظهر امروز با افزایش رطوبت هوا، میزان دمای کمینه استان افزایش می‌یابد و از روز پنجشنبه با خروج سامانه بارشی، دمای کمیته استان سرد می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان عنوان کرد: بارش‌های این سامانه ضعیف است و در ارتفاعات به صورت بارش برف نمایان می‌شود.

وی اظهار داشت: فامنین و اسدآباد با ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار با ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سرد ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

باقری شکیب افزود: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب ۱۸ و صفر درجه سانتیگراد ثبت شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار همدان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار همدان

    اخبار برگزیده