به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، عضو شورای شهر همدان به مناسبت روز شوراها در جمع خبرنگاران درباره روند صدور پروانه ساختمانی در شهر همدان اظهار داشت: روند صدور پروانه ساختمانی در شهرداری همدان طولانی است و گلایه‌هایی نیز برای مردم ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه در اسلام مالکیت محترم است و وقتی مالک عوارض خود را احداث می‌کند در اختیار خود افراد است، گفت: در کشور به سبب ارزش افزوده در بخش مسکن ساخت و سازها توسعه یافته است.

مولوی بیان کرد: بحث پروژه میدان بار همدان قراردادی توسط استاندار همدان، شورای شهر و شهرداری همدان با بنیاد تعاون ناجا منعقد شده است که یک ریال شهرداری در این زمینه هزینه نمی‌کند و تنها زمین و پروانه ساخت رایگان را صادر می‌کند و مابقی هزینه‌ها نیز توسط سرمایه‌گذار تامین می‌شود.

رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی، فنی و عمرانی شورای شهر همدان از آغاز عملیات اجرایی پروژه میدان بار همدان از هفته آینده خبر داد و گفت: اجرای پروژه میدان بار همدان 170 میلیارد تومان هزینه دارد.

وی با اشاره به اینکه تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی آغاز شده است و قسمت اعظم کار همچون حفر شمع انجام شده است، گفت: پروژه در دست اجراست و برنامه‌ زمان بندی 30 ماهه دارد که باید اجرایی شود.

رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی، فنی و عمرانی شورای شهر همدان درباره پارکنیگ آقاجانی بیگ نیز گفت: در رابطه با بافت تاریخی بودن این منطقه مسائلی مطرح شده که میراث فرهنگی همدان در این زمینه ورود پیدا کرده و به صورت مکتوب این موضوع را رد کرده است.

وی با اشاره به اینکه ناظران میراث فرهنگی باید در روند اجرایی پروژه آقاجانی بیگ همدان حضور داشته باشند، گفت: پروژه‌هایی که در سطح شهر همدان اجرایی می‌شود باید مسائل زیست محیطی و میراث فرهنگی را رعایت کنند.

مولوی درباره توانمندسازی مناطق محروم شهر همدان نیز گفت: پنج نقطه شهر همدان برای اجرای طرحهای توانمندسازی انتخاب شده بود که پروانه‌هایی از سوی شهرداری به صورت رایگان و با تخفیف صادر شد.

وی با اشاره به اینکه تمام مصوبات برای صدور پروانه، بازگشایی معابر و رعایت مسائل تفکیک اتفاق افتاده است، گفت: بسیاری از ضوابط و مقررات شهری برای مناطق توانمندسازی کمتر و حداقلها در نظر گرفته شده که حداقلها رعایت شود.