به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، عضو شورای اسلامی شهر همدان در نشست خبری به مناسبت روز شورا با اشاره به اینکه نقطه ضعف شورای شهر این است که دچار روزمرگی شده است، اظهار کرد: ضعف و شدت میزان عملکرد شورای شهر و مجموعه مدیریت شهری به میزان مطالبه‎گری مردم باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه اگر سطح مطالبه‌گری از سوی مردم پایین بیاید، اقدامات و امور شهرداری و شورای شهر ضعف انجام می‌شود، افزود: بحث ترافیک تک‌بعدی نیست که یک راهکار داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه مقوله ترافیک بحث کلی است و خیلی از مباحث در حل آن دخیل هستند، خاطرنشان کرد: مسائل حل ترافیک و حمل و نقل در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک آمده اما اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه شهرداری بر اساس طرح جامع ترافیک پروژه‌های شهر را اجرا کند، گفت: بودجه مناسبی برای تهیه سیستم اتوبوس انبوه‌بر دیده نشده و امروز معضل اصلی شهر همدان حمل و نقل عمومی است.

وی با اشاره به کمبود 200 دستگاه اتوبوس در سیستم حمل و نقل عمومی شهر تأکید کرد: توسعه حمل و نقل عمومی شهر یک ضرورت است و باید به صورت جدی به آن پرداخته شود.

الیاسی در خصوص وضعیت آسفالت خیابان‌های شهر بیان کرد: آسفالت معابر و خیابان‌های همدان وضعیت مناسبی ندارد و بحث در تولید آسفالت نیاز به تحول است و آسفالت با کیفیت باید تهیه شود.

وی با تأکید بر اینکه در بحث آسفالت‌ریزی در سطح شهر نیاز به نظارت دقیق است، افزود: در این بخش هیچ اقدامی صورت نگرفته و برای آسفالت خیابان‌ها نیز باید ساختار منسجمی تعریف شود.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه برای ایجاد پارک 48 هکتاری 6 هکتار تملک شده است، اضافه کرد: امسال نیز برای این مهم 3 هکتار باید تملک شود و در کنار پارک 48 هکتاری مناطق باید فضای سبز خود را توسعه دهند.

الیاسی با بیان اینکه اعضای شورای شهر همدان از وضعیت فضای سبز ناراضی هستند، گفت: گونه‌های مناسب گیاهی در فضای سبز کاشته نشده است.

وی با بیان اینکه آبیاری چمن آب زیادی می‎طلبد، اظهار کرد: با توجه به وضعیت بحران آبی در همدان، کاشت چمن به صرفه نیست.