به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس هیأت شطرنج همدان با بیان اینکه مسابقات شطرنج ریتد قهرمانی استان از نهم اردیبهشت ماه آغاز شده است، اظهار کرد: رقابت‌ها با حضور 61 شطرنج‌باز در محل هیأت شطرنج همدان آغاز و تا 16 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

 

وی در توضیح این رقابت‌ها گفت: شطرنج‌بازان در 9 دور به روش سوئیسی با یکدیگر رقابت خواهند کرد که تاکنون سه دور این مسابقات برگزار شده است.

 

رئیس هیأت شطرنج همدان ادامه داد: از 61 شرکت‎کننده در این دور از مسابقات 43 نفر دارای ریتینگ بین‌المللی هستند که این مهم نشان‎دهنده بالا بودن سطح کیفی و کمی این رقابت‌هاست.

 

این مسئول پایان دور اول رقابت‌ها را بدون شگفتی خاص و با پیروزی بازیکنان برتر استان دانست و بیان کرد: مسابقات در دور دوم و سوم پیگیری شد و هفت بازیکن با پیروزی در همه مسابقات خود و کسب سه امتیاز در صدر جدول قرار گرفتند.

 

علی‌بابایی با بیان اینکه دور چهارم امروز پیگیری خواهد شد، افزود: این رقابت‌ها با قضاوت و سرداوری مهرداد جمالی و داوری پگاه مهذب پیگیری می‌شود.

 

وی یادآور شد: برترین‌های این مسابقات در پایان دور نهم مشخص و برای اعزام به مسابقات نیمه نهایی کشوری به فدراسیون معرفی خواهند شد.

 

رئیس هیأت شطرنج همدان خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت شطرنج استان در سال‌های اخیر افق روشنی در شطرنج استان پیش روی ماست و شاهد بروز و شکوفایی استعداد‌های بسیاری در این رشته خواهیم بود.