به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، امام جمعه ملایر با گرامیداشت فرا رسیدن هفته قوه قضاییه در هفتم تیرماه اظهار کرد: قوه قضاییه یکی از نهادهای بزرگ و ارزشمند در نظام مقدس جمهوری اسلامی است که شهید آیت الله بهشتی پایه گذار دستگاه قضا در کشور بود.

حجت الاسلام سید رضا فاضلیان در مصلی حضرت ابوالفضل(ع) ملایر افزود: قضات باید در کار خود تنها بر پایه اصول اسلامی قضاوت کرده و اخلاق حرفه ای را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه جایگاه و خدمات شهید بهشتی در همه عرصه های نظام بر کسی پوشیده نیست، بیان کرد: شهادت آیت الله بهشتی و یاران با وفایش توسط منافقان، موجب استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی شد.

حجت الاسلام فاضلیان افزود: باید قوه قضاییه قوانین اسلامی و قرآنی را در جامعه ای که اسلامی و دینی است، پیاده کند و قضات نیز ملزم به دوری از برتری جویی افراد نسبت به دیگر افراد در کار قضاوت هستند.

وی همچنین به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در اول تیرماه اشاره کرد و گفت: این سازمان تاکنون در زمینه های ترویج ارزش های دینی و قرآنی اقدامات بسیار خوب و مطلوبی را داشته است.

خطیب جمعه ملایر با تقدیر از حضور پرشور مردم ملایر در تشییع و خاکسپاری دومین شهد مدافع حرم در ملایر شهید سعید شاملو اظهار کرد: شهدا امامزادگان عشق هستند و مردم با این حضور خود ثابت کردند که همواره در مسیر راه و آرمان های شهدا حرکت می کنند.

حجت الاسلام فاضلیان ادامه داد: شهدای مدافع حرم در اوج مظلومیت برای دفاع از دین، ارزش های اسلام و نجات جان مسلمانان بی دفاع در آنسوی مرزها با دشمن می جنگند و جان خود را فدا می کنند.

وی با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه(س) به نزدیک شدن نیمه ماه مبارک رمضان و ولادت امام حسن مجتبی(ع) اشاره کرد و گفت: کرامت و بزرگی امام حسن(ع) مثال زدنی است و ارزش صلح امام حسن(ع) همانند شهادت امام حسین(ع) موجب نجات اسلام، هر کدام با مقتضای زمانی خود شد.

وی خواستار تکریم ایتام، فقرا و نیازمندان و انفاق هر چه بیشتر در ماه مبارک رمضان از سوی نمازگزاران شد و بیان کرد: طبق روایات اسلامی هر شخصی یتیمی را اکرام کند، بهشت بر او واجب می شود.