به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، شهردار ملایر صبح امروز و در حاشیه نشست مشورتی بازی‌های بشردوستی ضمن بازدید از مرکز اداری جمعیت هلال احمر استان همدان اظهار کرد: توانمندی‎های هلال احمر در زمینه مقابله با بلایای طبیعی و غیر طبیعی و نیز خدمات‌دهی در زمینه امداد و نجات جاده‎ای، امداد و نجات در کوهستان و سیلاب بسیار حائز اهمیت است.

وی جمعیت هلال احمر را یک موسسه غیر دولتی و غیر انتفاعی دانست و ادامه داد: این مجموعه با آمادگی در برابر حوادث، آموزش امداد و کمک‎های اولیه و مهارت‌های دیگر و نیز ترویج فرهنگ صلح و دوستی در بین ملل، تمام ظرفیت خود را در راستای اهداف بشردوستانه به‌کار گرفته است.

شهردار ملایر با تأکید بر اینکه فعالیت‌های فرهنگی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر استان از حیث کیفی و کمی به صورت چشمگیری افزایش یافته است، گفت: علاوه بر تلاش‌های نظری، فعالیت‎های کاربردی و عملیاتی زیادی هم در زمینه بشردوستی انجام شده یا در حال انجام است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر استان همدان امروزه یکی از دستگاه‎های فعال و پویا در امر ترویج فرهنگ بشردوستی است و شاهد مثال آن برگزاری اولین سمپوزیوم ملی جایگاه بشردوستی در ادبیات ایران‎زمین است که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

شهردار ملایر اضافه کرد: مدیران و نهادهای حاکمیتی، باید توجه وی‍ژه‌ای به جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ داشته باشند و به تقویت این نهاد عام‌المنفعه همت گمارند.

وی ادامه داد: باید با مشارکت و همکاری‎های فعال با این نهادهای خیریه در ابعاد مختلف علمی، آموزشی و در کنار ارائه خدمات بشردوستانه و تلاش برای حل معضلات و مشکلات فراروی بشر همت کرده و در این راستا نباید برای امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری از هیچ تلاشی دریغ کرد.

رضایی حمایت همه‌جانبه خود را از هلال احمر شهرستان ملایر اعلام کرد و ادامه داد: همراهی با این جمعیت به عنوان یک نهاد بشردوست برای مدیران یک افتخار است.

این مسؤول افزود: ایجاد تفاهمنامه همکاری با جمعیت هلال احمر  می‌تواند خیلی از نهادها و سازمان‎ها را به کارهای بشردوستانه آشناتر کند.

شهردار ملایر افزود: شهرداری ملایر تمام توان خود را در راستای حل مشکلات عمرانی جمعیت هلال احمر ملایر به کار خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: شهرداری ملایر به منظور خودگردانی جمعیت هلال احمر ملایر و توسعه ساختمان‌های اداری این نهاد خیریه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

رضایی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک تمام کارمندان شهرداری ملایر عضو داوطلب جمعیت هلال احمر شوند.