به گزارش خبرگزاری برنا از همدان و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملایر در نشست مشورتی با کارگردانان و پیشکسوتان تئاتر ملایر، اظهار کرد: این دوره از جشنواره تئاتر استان از ٢٠ تا ٢٥ شهریورماه در شهرستان ملایر برگزار خواهد شد.

او هدف از برگزاری این نشست را گسترش همکاری و همراهی هنرمندان با اداره در انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری به ویژه هنر نمایش عنوان کرد و ادامه داد: یکی از اهداف اساسی ما در برگزاری این جشنواره، استفاده از ظرفیت و توان بالای هنرمندان نمایش در امور اجرایی و کمیته‌های آن است.

جمالی‌زاده افزود: با توجه به میزبانی ملایر، شایسته است آثار نمایشی که از ملایر به این جشنواره راه می‌یابند، حتما از سطح کیفی بالایی برخوردار باشد تا دچار مسائل حاشیه‌ای نباشیم و آثار با قدرت پذیرفته شوند.

او با بیان اینکه قصد داریم کلیه امور اجرایی را به هنرمندان و انجمن نمایش شهرستان بسپاریم و اداره نقش مدیریتی و نظارتی داشته باشد، بر استعدادیابی و استفاده از چهره‌های جوان در آثار نمایشی، تأکید کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر اظهار کرد: تمام ظرفیت‌های اداره ارشاد و سالن‌های نمایش و قسمت‌های اداری مجتمع‌ها در اختیار گروه‌های نمایشی است و در صورت مواجه شدن با کمبود فضای تمرین حاضریم برابر درخواست گروه‌های نمایشی برای استفاده از سالن‌های دیگر ادارات با آنها هماهنگی کنیم.

در این نشست کارگردانان و پیشکسوتان تئاتر ملایر نیز ضمن اعلام آمادگی برای شرکت در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان و ایجاد وفاق و همدلی بین هنرمندان نمایش، به طرح نظرات و مطالب پیشنهادی خود پرداختند و در پایان با جمع‌بندی مطالب، مواردی را به تصویب رساندند.