به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، استاندار همدان در کارگروه ارتقا کیفیت گندم، آرد و نان استان همدان بعد از شنیدن انتقادهایی از سوی فرمانداران شهرستان های همدان مبنی بر وجود تخلف در توزیع آرد شرکت عامل در استان همدان، افزود: نظارت از کارخانه های آرد نانوایی‌های همدان باید با شدت پیگیری شود تا رضایتمندی مردم از کمیت و کیفیت نان افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه تحویل آرد کمتر از سهمیه به نانوایی‌های استان همدان تخلف است، ادامه داد: شرکت غله و بازرگانی و هیچ یک از فرمانداران گزارشی در این زمینه ارائه نداده است.

استاندار همدان تصریح کرد: وقتی تخلفی توسط هر فردی رخ می‌دهد مردم اثرات آن را از چشم دولت می‌بینند و همه مسئولان باید این مساله را جدی گرفته و اجازه بروز تخلفات را ندهند.

نیکبخت تصریح کرد: عامل توزیع آرد استان همدان بدون هیچ رقیبی در استان فعالیت داشته و این موجب کاهش احتیاط می شود.

وی با تاکید بر تقویت نظارت بر کارخانه های آرد استان همدان افزود: نان به عنوان غذای اصلی مردم استان همدان محسوب می‌شود و دستگاه‌های متولی باید نظارتها را افزایش دهند و از سوی دیگر صدای این نظارتها نیز باید شنیده شود.

وی ادامه داد: مماشاتی در زمینه نظارت و بازرسی از فرآیند پخت نان نباید صورت گیرد و اگر تذکر و اخطاری به واحدی داده شد ولی در دفعه های بعدی هنوز آن ایراد رفع نشد باید برخورد جدی با آن واحد صورت گیرد.

استاندار همدان همچنین درباره قیمت گذاری جدید نان در استان همدان نیز گفت: قیمت نان در پنج تا هفت استان همجوار و دورتر، مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان به نرخ مناسبی در راستای قیمت‌گذاری دست پیدا کرد.

نیکبخت با اعلام اینکه باید نظارتهای جدی بر نانواییها ابلاغ شود، گفت: در کنار اختیاراتی که به اتاق اصناف برای بازرسی براساس دستورالعمل وزیر صنعت و معدن داده شد به سازمان صنعت و معدن همدان تکلیف گردید که برای نظارت بویژه بر نانواییها ورود جدی داشته باشد.