به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 همدان نیز در این جلسه گفت: نامه‌ای از سوی سازمان صنعت و معدن ارسال شده که کارخانه آرد همدان پس از مدتی تعطیلی دوباره بازسازی شده و آماده تحویل آرد است.

محمدمهدی فرشچی موحد با اشاره به اینکه در حال حاضر هفت کارخانه آرد در همدان فعال بوده و قرار است دو کارخانه دیگر به این تعداد افزوده شودف تصریح کرد: سهمیه استان همدان 13 هزار تن گندم در ماه است که پس از تبدیل به آرد معادل 11 هزار تن می‌شود.

وی با بیان اینکه ورود این دو کارخانه سبب می‌شود سهمیه کارخانجات کاهش یابد، بیان کرد: نانوایی‌های آزادپز را ملزم کنیم تا آرد خود را از استان خرید کنند چراکه در حال حاضر بخش از نیاز نانوایی‌های آزادپز از خارج استان تامین می‌شود.

فرشچی موحد با اعلام اینکه کارخانه‌های آرد همدان با 26 تا 30 درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند، گفت: سهمیه‌بندی کاخانجات آرد همدان سبب می‌شود تا از بروز برخی مشکلات در بین کارخانه‌ها جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه درجه‌بندی کارخانه‌های آرد می‌تواند مسیر را برای سهمیه‌بندی آرد فراهم کرد، گفت: شرکت بازرگانی غله این آمادگی را دارد تا براساس فرمولهای مرکز پژوهش‌های غلات سهمیه‌بندی را انجام دهد.