به گزارش خبرگزاری برنا از نهاوند ؛ مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان، که در نشست بررسی مشکلات آبفار نهاوند سخن می گفت با اعلام اینکه یکی از اولویت‎های اساسی آبفار، تامین آب شرب بهداشتی و سالم برای روستاییان است، افزود: به منظور رسیدن به این مهم نیازمند مشارکت و مساعدت مردم هستیم.

وی با بیان اینکه نزولات آسمانی امسال مشکل کم‎آبی و بی‎آبی برخی از مناطق روستایی را رفع کرده است خاطرنشان کرد: با تمام این نعمات و بارش‎های مناسب اگر مردم در مصرف آب صرفه‌جویی نکنند با کمبود در این زمینه مواجه خواهیم شد.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان همدان با اشاره به تخصیص اعتبار مناسب در سفر رئیس جمهور به استان گفت: خوشبختانه در سفر رئیس جمهور و هیأت دولت به استان همدان اعتبارات خوبی در بخش آبفار به ویژه تامین آب شرب سالم و ساخت مجتمع‎های آبرسانی تخصیص یافت.

وی افزود: شرکت آبفار استان نیز این اعتبارات را به صورت مساوی در اختیار شهرستان‎ها به منظور اجرای پروژه‎های عمرانی و آبرسانی در سطح روستاها قرار داده است.

هاشمی با بیان اینکه اعتبار محل سفر هیأت دولت به استان و اعتبارات ملی حدود 41 میلیارد تومان است، گفت: سهم نهاوند از این اعتبارات 6 میلیارد تومان است که تا پایان امسال تخصیص می‎یابد.