به گزارش خبرگزاری برنا از رزن، رئیس اتاق بازرگانی همدان در جلسه فعالان اقتصادی شهرستان رزن با هدف بررسی مشکلات بنگاه‌های تولیدی با بیان اینکه در اتاق بازرگانی استان  450 نفر از فعالان اقتصادی عضو هستند، اظهار کرد: استان همدان تنها چهار کرسی در اتاق بازرگانی کشور دارد.

وی ادامه داد: باید تلاش شود تعداد اعضای اتاق بازرگانی استان افزایش یابد و به تبع آن تعداد کرسی‌های استان در اتاق بازرگانی کشور به 15 کرسی برسد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان همدان افزود: اتاق بازرگانی استان به عنوان پارلمان بخش خصوصی، پیگیری مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی و همچنین انعکاس آن به مسئولان را در برنامه دارد.

وی با بیان اینکه استان همدان هم همانند کشور در وضعیت رکود و تورم قراردارد، افزود: خوشبختانه با پیگیری صورت گرفته بخش قابل توجهی از صنایع که تعطیل شده بودند دوباره فعال شده است.

زبردست با بیان اینکه البته هنوز تعدادی از واحدها به چرخه تولید بازنگشته‌اند، گفت: امید است با اعتباراتی که دولت در نظر گرفته، ظرف دو یا سه ماه آینده مسائل و مشکلات آنها حل شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان رزن فضای کسب و کار مهیاست و زمینه کاری فراوانی در حوزه‌های مختلف در شهرستان وجود دارد،خواستار تشکیل کمیسیون‌ها و تشکل‌های اقتصادی شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان همدان اظهار کرد: همدان با وجود دارا بودن ظرفیت‌های بالا به دلیل عدم وجود صنعت، تنها دارای دو تشکل رسمی اقتصادی است.

این مسؤول از دریافت مالیات‌های غیر متعارف در استان انتقاد کرد و افزود: باید مالیات دریافتی از تولیدکنندگان، حساب شده و عادلانه باشد چراکه درآمد مالیاتی در کشور 26 درصد، در تهران 16 درصد و در استان 40 درصد است.

زبردست با بیان اینکه تنها راه حل پیگیری مشکلات تولیدکنندگان استان عضویت در اتاق بازرگانی است تسریع کرد: در استان بیش از یک‎هزار و 800 فعال اقتصادی وجود دارد که از این تعداد تنها 450 نفر عضو اتاق بازرگانی هستند.