به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس کمیسیون فنی، عمرانی شورای شهر همدان با اشاره به اینکه شهرداری به تنهایی مسئول مناسب‌سازی محیط برای تردد معلولین و جانبازان نیست، اظهار کرد: در حال حاضر عزم خوبی برای مناسب‌سازی در شهرداری و شورای شهر وجود دارد و این مهم در ساختمان‌های شهرداری صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در برخی مواقع مناسب‌سازی محیط شهری را دیگر دستگاه‌های اجرایی بر هم می‌زنند، افزود: بحث مناسب‌سازی و ایجاد شرایط قابل قبول برای تردد جانبازان و معلولان از اولویت‌های شورای شهر همدان است.

رئیس کمیسیون فنی، عمرانی شورای شهر همدان با بیان اینکه وجود برخی موانع در مسیر تردد موجب بروز مشکلاتی می‌شود، خاطرنشان کرد: در بحث مناسب‌سازی محیط شهری و ایجاد شرایط لازم برای تردد جانبازان، معلولان و روشندلان شهرداری به تنهایی متولی امر نیست و در حدود 20 دستگاه دیگر در این زمینه وظیفه دارند.

این مسؤول افزود: برخی از مغازه‌داران در پیاده‌روها سد معبرهایی ایجاد می‌کنند که موجب مشکل در رفت و آمد و تردد افراد معلول و روشندل می‌شود که این مشکل باید رفع شود. 

وی با تاکید بر اینکه در مناسب‌سازی باید همه اقدامات در یک خیابان به صورت آزمایشی اجرا شود، گفت: مناسب‌سازی محیط شهری برای تردد جانبازان، معلولان و روشندلان از جمله مطالباتی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.