به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اظهار داشت: همدان به عنوان استانی با جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری در غرب کشور به‌عنوان مقصد گردشگری تا کنون آمار مناسبی از میزان اقامت مسافران و بازدیدکنندگان را در تعطیلات عیدفطر به خود اختصاص داده است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان افزود: یکی از اقدامات شایسته‌ای که درباره سفرهای تابستانی صورت گرفته ایجاد ستاد تسهیلات اسکان برای مسافرین توسط شهرداری و مشارکت سازمان‌ها و ادارت مختلف است که سبب جلوگیری از موازی‌کاری و افزایش هم افزایی شده است.

 مالمیر خاطر‌نشان کرد: با توجه به اینکه گردشگری امروزه به‌عنوان صنعتی درآمدزا با رویکرد اقتصادی شناخته شده بنابراین به لحاظ درآمدی دارای اهمیت بالایی است.

وی بیان داشت: اقامت و ماندگاری مسافر بیشتر از ورود مسافر به استان دارای اهمیت است و باید تمام توجه برای توسعه گردشگری به این امر معطوف شود.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان همچنین از اختصاص اتوبوس های گردشگری برای مسافران خبر داد و اظهار داشت: در ایام تعطیلات اتوبوس‌های گردشگری توسط شهرداری برای مسافران در نظر گرفته شده است.

مالمیر افزود: در ایام تعطیلات عید فطر همچنین نمایشگاه صنایع‌دستی در مجموعه فرهنگی هنری عین القضات شهرداری برپا شد.

وی تاکید کرد: همدان استانی با ظرفیت بالا برای جذب گردشگر است و باید تلاش شود تا مسافرین تبدیل به سفیران گردشگری و مبلغ جاذبه‌های همدان به‌منظور معرفی بیشتر استان و جذب مسافر شوند.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان افزود: هتل‌ها و مراکز اقامتی استان ظرفیت و فضای مناسب برای میزبانی از گردشگران و مسافران تابستانی را دارند و تاکنون نیز وضعیت اسکان مسافران مطلوب ارزیابی شده است.