به گزارش خبرگزاری برنا از تویسرکان؛ فرماندار تویسرکان در جلسه هماهنگی توسعه ‌کشت زعفران با اعلام مطلب فوق افزود: با توجه به سابقه طولانی تویسرکان در کشت زعفران در گذشته و اینکه تویسرکان خاستگاه کشت زعفران بوده است، باید کاشت زعفران را در وسعت زیاد در شهرستان احیا کنیم.

وی با اشاره به کاشت تحقیقاتی زعفران در بیش از یک و نیم هکتار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان، گفت: استفاده از تجربه تحقیقاتی دانشگاه، می‌تواند بخش خصوصی را یاری کند.

مومیوند، با تأکید بر مشکل اشتغال در شهرستان و تلاش دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال، به نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر"اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل" گفت: باید در راستای اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را مدنظر قرار داد و در راستای ایجاد ااشتغال به صورت جدی قدم برداشت و همه دستور کار دولت نیز در این راستا و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی است.

مومیوند حضور سرمایه‌گذار برای کشت وسیع زعفران در شهرستان را فرصتی مغتنم شمرد و با تأکید بر اینکه دستگاه‌های ذیربط باید مقدمات لازم برای وی را آماده نمایند، گفت: کارگروه تخصصی برای پیگیری این مهم با حضور جهاد کشاورزی، منابع طبیعی ، دانشگاه‌ آزاد، فرمانداری، آب منطقه‌ای و نماینده بخش خصوصی و سرمایه گذار تشکیل می‌شود تا سرعت بخشی به کارها افزایش یابد.

وی با تأکید بر اینکه بخش عمده اقتصاد شهرستان وابسته به کشاورزی است و بیش از 14هزار بهره‌بردار در این بخش فعالیت می‌کنند، گفت: باید با تغییر الگوی کشت، استفاده از سیستم نوین آبیاری و توسعه محصولات کم آب بر بتوانیم وضعیت کشاورزی موجود را حفظ و نسبت به توسعه محصولات کم‌آب‌بر اقدام نماییم.