به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شهرداری همدان با اعلام اینکه مقدمات کار اطلس فرهنگی در حال انجام است، افزود: همچنین اداره سلامت و آسیب های اجتماعی راه اندازی شده و در فرهنگسراها خانه های سلامت به صورت رایگان با استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی راه اندازی خواهد شد.

قدیمی به اجرای طرح فعالیت مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری مناطق شهرداری اشاره کرد و یادآور شد: این طرح ظرفیت خوبی بود که با همت و کمک مدیران مناطق اجرایی شد که به معاونت فرهنگی اجتماعی کمک می کند به وظیفه اصلی خود که همان سیاست گذاری است بپردازد و کارهای اجرایی را به مناطق واگذار کند.

روح الله وجدی، مدیر اجتماعی شهرداری همدان نیز با بیان اینکه در حال حاضر حدود 80 درصد کار اداری این طرح پیش رفته است، افزود: در حوزه شورای اجتماعی محلات بستر کار گروهی فراهم شده و مدیران به خوبی وارد شده اند.

وی شفافیت سازی و اولویت بندی موضوعات فرهنگی اجتماعی و گردشگری مناطق را حائز اهمیت دانست و گفت: با توجه به حجم بالای فعالیت های حوزه فرهنگی اگر شفافیت و اولویت بندی ها تعریف نشود حجم بالای کار توان و ظرفیت مدیران فرهنگی اجتماعی را می گیرد.

وجدی، با اشاره به اینکه اولویت فعالیت مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری موضوع های مرتبط با مدیریت شهری است، افزود: اولویت ها شامل اختیارات مدیریت شهری، توانمندسازی و جریان ساز بودن فعالیت ها است که باید قابل لمس باشد و خروجی مثبتی را ارائه دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز بر تقویت ظرفیت مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق چهارگانه شهرداری همدان تاکید کرد.

علی رضایی افزود: اصلاح ساختار معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری شهرداری یکی از راهبردهای شورای چهارم بود که صورت گرفت.

وی تشکیل شورای فرهنگی و اجتماعی محلات را از جمله راهبردهای شورا برشمرد و اظهار کرد: مدیران فرهنگی اجتماعی ظرفیت خوبی هستند که با همت و کمک مدیران مناطق شهرداری ایجاد شده و حال باید تقویت شده و مورد حمایت قرار گیرند.