به گزارش خبرگزاری برنا از رزن،  رئیس اداره بهزیستی شهرستان رزن در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 11 هزار و 285 نفر در سامانه بهزیستی ثبت نام کرده‌اند، اظهار کرد: این افراد مورد حمایت اداره بهزیستی شهرستان قرار گرفته و از خدمات این اداره بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: 19 مرکز دولتی و غیردولتی به 4 هزار و 453 خانوار خدمات‌رسانی انجام می‌دهند که ماهانه به 624 خانوار مستمری پرداخت می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان رزن از خدمات‌رسانی 10 میلیارد و 820 میلیون ریالی به مددجویان شهرستان رزن در سال گذشته خبر داد و افزود: با این مقدار هزینه در سال 94 به جامعه هدف، خدمات‌رسانی شده است.

وی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات رایگان مشاوره به 545 نفر، پرداخت 40 میلیون ریال تسهیلات خوداشتغالی به سه نفر از بیماران بهبودیافته، معرفی 65 نفر از بیماران بهبودیافته به مراکز فنی و حرفه‌ای برای آموزش‌های رایگان، پیشگیری از اعتیاد برای 62 نفر از کارشناسان و مشاوران ادارات رزن در دو دوره با هزینه 30 میلیون ریال، پذیرش یک‌هزار و 535 بیمار در مرکز درمان اعتیاد با 50 میلیون ریال، پرداخت یارانه درمان و برگزاری کارگاه آموزشی از اقدامات این اداره در سال گذشته بوده است.

رستم‌خانی گفت: اورژانس اجتماعی با هدف کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی با یک دستگاه آمبولانس و جذب چهار نفر نیرو در سطح شهرستان به صورت رایگان در حال فعالیت است.

وی افزود: مردم خیراندیش شهرستان رزن در سال گذشته 153 میلیون و 775 هزار ریال به صورت نقدی، 337 میلیون و 320 هزار ریال به صورت غیرنقدی و 295 میلیون و 410 هزار ریال زکات فطره در ماه مبارک رمضان به این اداره پرداخت کرده‌اند.

رئیس بهزیستی شهرستان رزن افزود: تهیه 109 بسته مواد غذایی در ماه مبارک رمضان با هزینه 43 میلیون ریال و توزیع 400 پرس غذا بین جامعه هدف با 20 میلیون ریال از دیگر اقدامات اداره بهزیستی رزن در ماه مبارک رمضان بوده است.

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان در جشن گلریزان و در روز عید فطر با کمک خیرین 320 میلیون ریال برای خانواده‌های زیر پوشش این اداره جمع‎آوری شده است.

رستم‌خانی از پرداخت 2 میلیارد و 430 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به جامعه هدف این سازمان در سال گذشته خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات برای 49 نفر شغل ایجاد کرده است.

وی افزود: در هفته بهزیستی سه طرح در رزن به بهره‌برداری رسید که می‌توان به افتتاح یک باب مهد کودک در شهر رزن با ظرفیت 35 نفر و با اعتباری بالغ بر 190 میلیون تومان، مجتمع خدماتی کوثر در قروه درجزین با 10 میلیون تومان و واگذاری 15 واحد مسکونی با مشارکت خانواده‌ها به مبلغ 800 میلیون ریال می‌توان اشاره کرد.