به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ اظهار کرد: در اجرای طرح‌های منطقه‌ای و پاکسازی نقاط آلوده عوامل انتظامی شهرستان کبودراهنگ موفق شدند 230 دستگاه موتورسیکلت و 78 دستگاه خودروی متخلف را توقیف و روانه پارکینگ کنند.

وی افزود: با تلاش عوامل انتظامی در 26 روز گذشته از تیرماه سال جاری نسبت به سال قبل، شهرستان با 64 درصد کاهش سرقت همراه بوده که توفیق بزرگی برای مردم عزیز و پرسنل انتظامی شهرستان است.

فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ گفت: در نزدیک به چهار ماه گذشته از سال جاری نیز 7 هزار و 520 نفر از شهروندان توسط مربیان آموزش همگانی شهرستان در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و ضرورت توجه به مسائل راهنمایی و رانندگی مورد آموزش قرار گرفتند.

این مسؤول با اشاره به توصیه‌هایی برای جلوگیری از تصادفات و خطرات احتمالی برای کودکان در طول سفر گفت: کودکان در طول سفر خطرات را درک نمی‌کنند و ممکن است با یک لحظه غفلت والدین، خود را در معرض خطرات جبران‎‌ناپذیری قرار دهند که زمینه این خطر ممکن است بر اثر انتخاب یک مکان نامناسب برای اتراق فراهم شود.

محمدی تصریح کرد: والدین استفاده از کمربند ایمنی را برای سرنشینان عقب خودروها که اغلب کودکان هستند جدی نمی‎گیرند و در صورت وقوع هرگونه حادثه بیشترین خطرات متوجه کودکان می‎شود.

وی با بیان اینکه رانندگان ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی برای انتخاب محل اتراق خانواده از توقف در مکان‌های پرازدحام، در حاشیه پل‌ها و پرتگاه‌ها، نزدیکی جریان عبوری راه‌ها، قبل و بعد از پیچ‎ها و زاویه‎های کور خودداری کنند، گفت: باید در حین حرکت نیز با تعبیه صندلی مخصوص کودکان، ایمنی آنها را فراهم کرد تا سفرهای تابستانی امسال با کمترین حوادث رقم بخورد.