به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، شامگاه دوشنبه مراسم گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای در باغ موزه دفاع مقدس همدان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، رسول منعم، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با بیان اینکه امیدواریم برگزاری این برنامه بتواند ما را در توسعه اخلاق و معنویت در ورزش کمک کند، اظهار کرد: امروز نقش فرهنگ و اخلاق در ورزش کمرنگ شده است.

حجت‎الاسلام و المسلمین سید حمید میرباقری سخنران ویژه این مراسم بود که ورزش را عامل مهمی در فرهنگسازی و جلوگیری از پیشرفت اعتیاد دانست.

این مراسم با اجرای گروه ورزش زورخانه ادامه یافت؛ خواننده ارزشی استان مهدی چناری نیز به اجرای یک ترانه در وصف شهید علیرضا شمسی‌پور پرداخت؛ اجرای حرکات ورزشی توسط کونگ‌فوکاران از دیگر قسمت‌های برنامه بود.

با حضور فرزند شهید شمسی‌پور نیز از مقام این شهید بزرگوار تقدیر شد؛ همچنین در این مراسم شال قهرمانی به ورزشکارانی که مدال قهرمانی خود را به شهدای مدافع حرم تقدیم کردند، اهدا شد.

گفتنی است روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه هر ساله به مناسبت سالروز نبرد امام علی(ع) و عمر ابن عبدود از بزرگترین دشمنان اسلام و پیروزی امیرالمومنین(ع) بر او گرامی داشته می‌شود.