به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مسئول بسیج دانش آموزی سپاه انصارالحسین(ع) همدان با تشریح ابعاد طرح  «یاوران ولایت» یادبود شهدای مدافع حرم اظهار داشت: دوره فرهنگی ،آموزشی، تربیتی یاوران ولایت ویژه فرماندهان واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی مدارس استان در دو رده خواهران و برادران  برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه  این دوره از 20 تیرماه آغاز شده و تا 30 تیرماه نیز ادامه دارد افزود: این طرح در دو بازه زمانی با حضور اساتید کشوری و استانی  برای 300 نفر از فرماندهان خواهر و برادر برگزار می‌شود.

مسئول بسیج دانش آموزی همدان  درباره اهداف این طرح نیز ابراز کرد: این طرح با شعار«مدرسه انقلابی دانش آموز انقلابی» آغاز شده و اهدافی چون تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی، کادرسازی برای آینده انقلاب، استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دانش آموزان و تحرک و پویایی در سطح واحدهای مقاومت دانش آموزی را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه ارتقا سطح معرفت دینی و نهادینه کردن شاخص‌های تربیتی  از جمله رویکردهای این طرح است خاطرنشان کرد: ایجاد مسئولیت بیشتر در فرماندهان، ارتقای سطح مهارت‌های علمی معرفتی دانش آموزان بسیجی نخبه  از دیگر اهداف این برنامه است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مرحله دوم این طرح در سطح شهرستان‌ها  و با حضور 1000 تن از اعضای شورای واحدهای مقاومت بسیج دانش‌آموزی برگزار می‌شود یادآور شد: پس از اتمام دوره و ارزیابی،  92 تن از برگزیدگان خواهر و برادر بسیجی به مرحله کشوری طرح ولایت استان قم اعزام می‌شوند.