به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، موسسه آبشار عاطفه‌ها با مساعدت خیّران هرسال در میلاد امام رضا(ع)، نیمه شعبان و میلاد حضرت زینب(س) برای نیازمندان جهیزیه تهیه می‌کند

 دختر جوان قرار است چادر سفیدی به سر کند تا سفیدی چادر، سفیدی بخت را برایش به ارمغان بیاورد. زندگی با لباس سفید و دل‌هایی که به هم نزدیکند آغاز می‌شود اما، یک چیزهایی کم است. چیزهایی که می‌توان با آنها زیر یک سقف زندگی ساده‌ای را آغاز کرد.

داشتن جهیزیه‌ای ساده برای آغاز یک زندگی جدید برای بعضی از دختران این سرزمین آرزوست. آرزویی دوردست که جز با دستان مهربان خیرین جامه عمل بر آن پوشانده نمی‌شود.

در این میان سازمان مردم‌نهاد خیریه آبشار عاطفه‌ها (نمایندگی امام رضا(ع)) در همدان مؤسسه خیریه‌ای که نمی‌تواند نسبت به غم دیگران بی‌تفاوت باشد به صورت خودجوش با کمک خیرین در کنار همه امور خیریه برای امر تهیه جهیزیه نیز همکاری می‌کند تا نوعروسان را هر چه زودتر راهی خانه بخت کند.

به دنبال دعوت مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها مبنی بر اهدای نمادین جهیزیه به 88 زوج جوان راهی مجتمع ولیعصر در ساعت مقرر شدیم تا گزارشی از مهرورزی خیران تهیه کنیم.

در ردیف‌های ابتدایی سالن عروسان سفیدپوش همراه دامادها نشسته بودند و در ردیف‌های آخر نیز مادران مهربان که گه‌گاهی اشک در چشمانشان حلقه می‌زد، حضور داشتند.

مادر یکی از تازه عروس‌ها که هر از گاهی با گوشه چادر مشکی‌اش اشک چشمانش را پاک می‌کرد و زیر لب زمزمه‌ می‌کرد، گفت: تا زنده‌ام برای مسببان این کار خیر دعا می‌کنم و از خدا می‌خواهم برایشان بهترین‌ها را رقم زند.

این مادر دلشکسته اما خوشحال ادامه داد: دخترم 3 سالی است که عقد کرده اما به دلیل مشکلات مالی در این مدت نتوانستیم برایش جهیزیه آماده کنیم و او را راهی خانه بخت کنیم تا اینکه با کمک این مؤسسه و همت خیران امروز به آرزویم رسیدم.

وی گفت: در این 3 سال خیلی تلاش کردم تا بتوانم برایش جهیزیه آماده کنم اما موفق نشدم تا اینکه از طریق فردی به مؤسسه آبشار عاطفه‌ها معرفی شدم و این مؤسسه نیز با روی باز ما را نیز پذیرفت.

یکی دیگر از مادران معتقد است: کاری که خیران و دست‌اندرکاران این مؤسسه انجام دادند بی‌نظیر است زیرا از زمانی که دخترم عقد کرده بود تا امروز فکر تهیه جهیزیه مرا یک لحظه آرام نگذاشته بود. اما امروز به لطف خدا و کمک و همراهی این مؤسسه و خیران با خیال راحت می‌توانم دخترم را راهی خانه بخت کنم.

یکی از عروس‌های این مراسم نیز گفت: نزدیک به 6 ماه است که عقد کرده‌ام و همسر و خانواده همسرم اصرار دارند که هر چه زودتر مراسم عروسی را برگزار کنیم و زیر یک سقف برویم اما واقعیت تا امروز به دلیل مشکلات مالی خانواده‌ام قبول نکردم و این موضوع باعث مشکلاتی بین من و همسرم شده بود تا اینکه از طریق یکی از دوستانم به این مؤسسه معرفی شدم.

این تازه عروس ادامه داد: پدرم سال‌هاست از کار افتاده و دیگر توان کار کردن ندارد و ما نیز از جایی درآمدی نداریم و زندگی خانواده‌ام نیز به سختی می‌گذرد اما با این حال وقتی برایم خواستگار آمد به خدا توکل کردم و امروز به لطف خدا و کمک خیران می‌توانم با آبرو خانه بخت بروم.