به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرکل دامپزشکی استان همدان با اشاره به تشکیل کمیته ارتقای سلامت بهداشت شیر به ریاست استانداری در سطح استان اظهار کرد: اداره کل دامپزشکی استان، اقدامات بسیاری درخصوص نظارت بر واحدهای تولید و توزیع لبنیات به ویژه شیرخام انجام داده است.

وی با بیان اینکه شناسایی و ساماندهی واحدها از جمله موضوعات مورد توجه بوده است، گفت: در راستای استقرار امنیت بهداشتی باید میزان بازدید و بررسی‌ها را افزایش داد.

مدیرکل دامپزشکی همدان با بیان اینکه خوشبختانه در هفت ماهه امسال نسبت به سال‌های گذشته در این زمینه موفق‌تر عمل کرده‌ایم، افزود: امسال بیش از 390 تن مواد خام دامی آلوده در بحث شیرخام آلوده و ... در استان ضبط شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار و اطلاعات امسال از وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته برخوردار بوده‌ایم، در ادامه از انجام 16 هزار مورد آزمایش تست بروسلوز از دام‌ها خبر داد و گفت: با توجه به انجام این آزمایش‌ها خوشبختانه تنها یک رأس دام به این بیماری مبتلا بود و بقیه سالم بودند.

رسولی با بیان اینکه بیش از 133 درصد واکسیناسیون دام‌ها را در بحث آنفولانزا انجام داده‌ایم، گفت: با نمونه‌برداری انجام شده 93.8 درصد دام‌ها به واکسن آنفولانزا جواب دادند.

وی افزود: خوشبختانه در زمینه تب مالت اقدامات خوبی در استان صورت گرفته و شاهد کاهش این بیماری در بین دام‌ها بوده‌ایم.