به گزارش خبرگزاری برنا از همدان،  در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی،  پیکر مطهر شهید «محمدحسین بشیری» بر دوش مردم شهیدپرور همدان تشییع شد

حاضران در مراسم تشییع، در آستانه اربعین حسینی و در سوگ شهادت این شهید والامقام مدافع حرم عزاداری و سینه‌زنی کردند.

نماینده ولی فقیه در همدان در این مراسم با بیان اینکه ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد، اظهار کرد:‌ ما به شهیدان خود تا قیامت افتخار می‌کنیم و مکتب شهادت این چنین بوده و خواهد بود.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی با اشاره به پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی به سوی کربلا گفت: امروز دنیا چشم خود را باز کند و ببیند که اگر آن روز اجازه ندادند بدن چاک چاک امام حسین (ع) تشییع شود، امروز 30 میلیون جمعیت به عشق سالار شهیدان «لبیک یا حسین» می‌‌گویند.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم شهیدپرور همدان در مراسم تشییع پیکر شهید «محمدحسین بشیری» افزود: خداوند به شما زنان و مردان با ایمان عزت دهد، چرا که برخی از کشورها یا ملت‌ها یا شهید ندارند یا اگر دارند به این شکوه شهیدان خود را بدرقه نمی‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در همدان با اشاره به اهمیت و فلسفه عزاداری امام حسین (ع) گفت: امام خمینی (ره)، در مراسم تشییع فرزندش حاج آقا مصطفی خمینی گریه نکرده بود تا زمانی که روضه‌خوان نام امام حسین (ع) را می‌آورد و در آن هنگام دیدگان امام (ره) اشکبار می‌شود.

نماز بر پیکر این شهید والامقام توسط نماینده ولی فقیه در همدان اقامه شد و پیکر شهید برای خاکسپاری به گلزار شهدای همدان رهسپار شد.