به گزارش خبرگزاری برنا از همدان،رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای اسلامی شهر همدان در حاشیه مراسم اعزام کاروان اتوبوس‌های سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری همدان به مرز مهران با اشاره به اینکه مدیریت شهری همدان در این رابطه تجربه موفق سال‌های گذشته را پیش رو دارد، گفت: با تشکیل جلسات متعدد در شهرداری و کمیسیون خدمات شهری، تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شده تا امسال نیز خدمات هر چه بهتری به زائران اربعین ارائه شود.

کامران گردان ادامه داد: از جمله تمهیدات اندیشیده شده، انتقال 60 دستگاه اتوبوس به مناطق مرزی به منظور جابه‌جایی زائران حسینی است که در مرحله اول و با اعلام فراخوان ستاد اربعین مرکزی، 10 دستگاه از این اتوبوس‌ها روانه مرز مهران خواهند شد.

وی با بیان اینکه بقیه اتوبوس‌ها به درخواست ستاد اربعین در روزهای پیش رو انتقال خواهند یافت، اظهار کرد: با توجه به اینکه مدیریت شهری به دنبال این بوده تا با انتقال این اتوبوس‌ها خلأیی در جابه‌جایی مسافران درون‌شهری به وجود نیاید، به همین منظور بقیه اتوبوس‌ها تا زمان اعزام به خدمت‌رسانی به شهروندان می‌پردازند و در حالت آماده‌باش می‌باشند.

گردان همچنین بیان کرد: با افزایش ساعت کار رانندگان اتوبوس سعی کردیم خلأ ناشی از نبود همه اتوبوس‌های اعزامی را در خدمت‌رسانی به شهروندان جبران کنیم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: مجموعه مدیریت شهری همچنین در راستای خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به زائران، تعدادی خودروی پرس زباله، جاروهای خیابانی و دیگر خودروهای خدماتی را در کربلا مستقر کردیم که در حال خدمت‌رسانی هستند.

وی افزود: در ستادی که پیش از اعزام در کربلا با حضور نماینده ما تشکیل شد، خوشبختانه به لحاظ خدمات خوبی که شهرداری همدان سال گذشته ارائه داده بود، شهردار کربلا از این اقدامات تقدیر و اعلام کرد که علیرغم تعداد کم خودروها و وسایل فرستاده شده از همدان، کارایی نسبت به سایر شهرداری‌ها بیشتر بوده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای اسلامی شهر همدان اعلام کرد: مدیریت شهری همچنین در راستای خدمت به زائران اربعین در سال جاری، در مسیر حرکت افراد اقدامات ویژه‌ای نظیر اقدامات ترافیکی، زیباسازی و خدماتی ارائه داده است که از جمله آنها می‌توان به نصب پلاکاردها، نمادهای ویژه این ایام و برپایی موکب‌های حسینی اشاره کرد.

وی عنوان کرد: این مجموعه اقدامات علاوه بر اینکه وظیفه دینی و عبادی ما است، یک مانور کارایی مدیریت شهری همدان در مقایسه با دیگر شهرداری‌های کشور است.

وی توضیح داد: در پایان کار، نحوه اقدامات و خدمات‌رسانی تمامی نیروها در داخل شهر همدان، کربلا و بین راه سنجش خواهد شد که امیدواریم در نهایت کارنامه قابل قبولی از مدیریت شهری ارائه شود.

گردان تصریح کرد: مقدمات کار به صورت همه‌جانبه فراهم است و امیدواریم خداوند هم کمک کند تا این تکلیف الهی به شایستگی عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته از سوی ستاد اربعین مرکزی از مدیریت شهری همدان تنها 20 دستگاه اتوبوس درخواست شد، گفت: امسال با توجه به خدمات‌رسانی شایسته مدیریت شهری در اربعین سال گذشته، درخواست ستاد اربعین مرکزی به 3 برابر افزایش یافته که در اربعین پیش رو 60 دستگاه اتوبوس به مرز مهران منتقل خواهند شد.

وی عنوان کرد: با توجه به تراکم جمعیت در مرز و درخواست ستاد مرکزی بقیه اتوبوس‌ها در روزهای آتی منتقل خواهند شد و مدیریت شهری همدان با آمادگی صد درصد تا شش روز بعد از اربعین به خدمات‌رسانی به زائران حسینی خواهد پرداخت.

در ادامه مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری همدان با اشاره به آمادگی‌ها به منظور انتقال 60 دستگاه اتوبوس به مرز مهران، گفت: در فاز نخست این اقدام، 10 دستگاه اتوبوس که هر یک شامل یک راننده و یک کمک راننده است اعزام خواهند شد.

سید محمد پوروخشوری افزود: با توجه به ازدحام جمعیت در مرز و اعلام ستاد مرکزی اربعین، بقیه اتوبوس‌ها نیز اعزام خواهند شد و سال گذشته در این خصوص بالغ بر 80 میلیون تومان هزینه شد.

پوروخشوری بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود یک هفته پس از اربعین حسینی نیز خدمت‌رسانی ادامه می‌یابد.