به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، نایب رئیس شورای شهر همدان در صحن علنی شورای شهر همدان اظهار داشت: تعدادی از شهروندان به شورای شهر مراجعه کرده و در زمینه طولانی شدن روند پاسخگویی به املاک با جنبه ترهینی(بانک و دادگاه) اظهار گلایه داشتند.

وی با اشاره به اینکه از آن جایی که این موارد فوریت و ضرورت دارد پاسخ شهرداری همدان در اسرع وقت داده شود، افزود: پاسخ استعلام این گونه پرونده‌ها به فوریت و بدون ارجاع به سلسله مراتب اداری و تنها به استناد خود پرونده صحت و صلاحیت ملک یا مالک تایید یا رد شود.

الیاسی بیان کرد: در متن پاسخ استعلام آورده شود که پاسخ استعلام در قالب استعلام مربوطه بوده و چنانچه در آینده مشخص شود که ملک نیاز به طرح در کمیسیون یا پرداخت جرایم و عوارض دارد هیچگونه حقی برای ذینفع ایجاد نمی‌کند.

وی با بیان اینکه این مسیر برای مردم طولانی شده بود که باید این مصوبه تسهیل شود، گفت: شهرداری همدان باید درآمدزایی کند ولی این درست نیست از گرفتاری مردم درآمدزایی شود.

نایب رئیس شورای شهر همدان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در بلوار بعثت و فاطمیه همدان تجاری‌های غیرمجازی شکل گرفته که در قسمت دوربرگردان‌ها مشکل ساز شده است، افزود: کمیسیون شهرسازی و خدمات شهری راهکاری برای مدیریت این وضعیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید مسیرهایی را به عنوان پیاده‌راه برای مردم تعریف کرد، عنوان کرد: تا زمانی که شهرداری همدان توان تملک ندارد باید مدیریت کرده و عوارض تعیین کنیم.

الیاسی با اشاره به اینکه تحول در حوزه پلیس ساختمان خوب و عمده بوده است اظهار داشت: توقیف تجهیزات و وسایل ساخت و ساز چقدر می‌تواند از ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری کند و آیا تنها مسئولیت جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز با پلیس ساختمان است.

وی با اعلام اینکه مدیران مناطق باید در این زمینه ورود پیدا کرده و راهکارهایی در این زمینه بیاندیشند، اظهار داشت: کنترل ساخت و ساز غیرمجاز باید در هر منطقه‌ای با مسئولیت شهردار منطقه انجام شود و سازمان کار سازمانی خود را انجام دهد ولی مناطق این کار را برعهده ندارند.

نایب رئیس شورای شهر همدان با اشاره به اینکه پلیس ساختمان اعتبار و بودجه لازم را برای خرید تجهیزات همچون موتورسیکلت و دوربین ندارد، افزود: هر منطقه باید نسخه خاص خود را در زمینه جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تمام کارها را از شهرداری مناطق گرفته شده و به سازمان‌ها شده است، اظهار داشت: این اقدام در اصطلاح از این جیب به آن جیب است که هزینه‌های اجرای کار در شهرداری همدان را افزایش داده و نیروهای متخصص کنار گذاشته شده‌اند.