به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ملایر  اظهار کرد: شهرستان ملایر با داشتن 931 کیلومتر راه مواصلاتی، 20 درصد از راه‌های استان همدان را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اقدامات این اداره در راستای خدمت‌رسانی به مردم خاطرنشان کرد: یکی از زمینه‌های حائز اهمیت در مهندسی حمل و نقل، بحث ایمنی است که در این راستا تاکنون اقدامات خوبی در جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی شهرستان ملایر انجام شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ملایر از احداث 70 عدد سرعت‌گیر آسفالتی در تقاطع‌های فرعی به اصلی سطح حوزه استحفاظی شهرستان ملایر خبر داد و افزود: سرعت گیرها در معابر شهری برای آرام‌سازی جریان ترافیک و در مسیرهای جاده‌ای برای کاهش سرعت و یا توقف کامل به کار گرفته می‌شوند.

وی گفت: این اداره در اقدامی ضربتی با استفاده از 60 تن آسفالت توپکا، با اعتباری بالغ بر 80 میلیون ریال در همه فرعی‌های متصل به محورهای اصلی ملایر ـ اراک، ملایر ـ همدان و مسیرهای طاس‌بندی و شوشاب این سرعت‌کاه‌ها را احداث کرده است.

نگاهداری در ادامه از آمادگی زمستانی این اداره برای فصل سرد خبر داد و خاطرنشان کرد: 82 نفر نیروی راهداری با 46 دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری، برف‌روبی و خودروهای سبک آماده ارائه خدمات به مردم و مسافران در فصل زمستان هستند.

 وی از تجهیز پنج راهدارخانه و مرکز اداره و تهیه 7 هزار تن نمک و ماسه برای استفاده در نمک‌پاشی برای فصل زمستان خبر داد و گفت: گشت راهداری به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به کاربران راه و انجام راهداری زمستانی ایمن توام با سرعت عمل است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ملایر در ادامه از تجهیز 41 دستگاه از اتوبوس‌های مسافربری این شهرستان به سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) خبر داد و تصریح کرد: مراجعه نکردن راننده به پلیس راه به صورت فیزیکی جهت کارت زدن ( روال قدیمی)، جلوگیری از اتلاف زمان راننده و مسافران و اعمال محدودیت‌های زمانی و سرعتی به صورت دقیق بر راننده هنگام رانندگی از جمله مزایای این سامانه است.

وی افزود: زیرساخت مناسب برای شناسایی رانندگان متخلف، اعمال قانون به صورت کاملاً مشخص در زمان مناسب، ارائه گزارشات آنلاین به شرکت‌های مسافربری و... از دیگر مزایای این سامانه هوشمند است.

نگاهداری یادآور شد: همه اتوبوس‌های شهرستان ملایر مجهز به سیستم «سپهتن» شده و هماهنگی‌های لازم برای مانیتورینگ و کنترل سامانه با پلیس راه صورت گرفته است.