به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان گفت : این طرح به صورت قانونی و با حضور کارشناسان و افراد مجرب و مشاورین معتمد اجرا می شود و به زودی این سایت راه اندازی می شود و مجردین می توانند در این سایت ثبت نام کنند و تمام اطلاعات افراد به صورت محرمانه می باشد .

وی  گفت : در حال حاضر سایت هایی در فضای مجازی تحت عنوان همسر یابی فعالیت می کنند که هیچ کدام از آنها مجوز ندارد و بیشتر با اهداف اقتصادی و سودجویی فعالیت می کنند و صلاحیت این کار مهم را ندارند .

ربانی مهر گفت : پلیس فتا با سایت های همسر یابی که مجوز ندارند برخورد می کند و هم اکنون تعدادی سایت همسر یابی در همدان در فضای مجازی فعالیت دارند که فعالیت آنها غیر قانونی است و البته مراجع قانونی در این زمینه برخرد قانونی داشته است .

وی گفت : بحث ازدواج بسیار امر مهم و حیاتی است و خانواده در اسلام جایگاه مهمی دارد و باید سعی شود که این امر مهم در مسیر دوستی قرار گیرد تا بتوانیم در جهت ترویج فرهنگی ازدواج اسان و آگاهانه و پایدار موفق عمل کنیم و در نتیجه شاهد افزایش آمار ازدواج و کاهش طلاق در جامعه باشیم .

وی در پایان گفت : این طرح تا الان در تهران و اصفهان اجرا نشده و همدان سومین استانی است که قرار است این طرح به زودی و با یک برنامه ریزی درست انجام شود .