به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اینکه میلاد پیامبر اکرم (ص) با اختتامیه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همزمان شده برای این دوره از جشنواره نشاظط و شادی خاصی را به دنبال دارد.

وی بیان کرد: در استان همدان عروسک‌سازان خوبی داریم که توانسته‌اند در این حوزه با دارا بودن پیشینه‌ای پر آوازه به خوبی پیشرفت کنند بر این اساس انتظار داریم افتتاحیه دفتر یونیما در همدان در پیشبرد بهتر و بیشتر این مسیر تاثیرگذار باشد.

الهی‌تبار با اشاره به تمدید پنج ساله جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان گفت: قرار بر این است که پوستر جشنواره اصلاح شده و عنوان همدان به جشنواره اضافه شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره‌ها پیام و اهداف خاص خود را دارد اما در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی اقدامات زیادی باید صورت بگیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی جامعه را تهدید می‌کند، تصریح کرد: یکی از فرصت‌های خوب، استفاده از زبان هنر و به ویژه تئاتر به عنوان هنری ریشه‌دار است بر این اساس برنامه‌ریزی برای اجرای نمایش‌ها باید گونه‌ای باشد که از همه بخش‌های جشنواره برای کودکان و نوجوانان استفاده شود.

وی حضور میهمان‌ها در همدان را از ظرفیت‌های مهم در معرفی استان برشمرد و تاکید کرد: همدان باید بتواند ظرفیت‌های استان را به خوبی به میهمانان که سفیران فرهنگی هستند، معرفی کند بر این اساس سال گذشته و امسال اعتبارات خوبی در این حوزه تخصیص یافته است.

الهی‌تبار با بیان اینکه  کودکان و نوجوانان استان باید بتوانند از شیرینی جشنواره تئاتر استفاده کنند، عنوان کرد: در گستردگی اجرای نمایش‌ها در ایام جشنواره با فرمانداران شهرستان‌ها هماهنگ شده تا همکاری لازم را برای برگزاری برنامه ها با عوامل اجرایی جشنواره انجام دهند.